Rozmowa z cieniem czyli Świat po tamtej stronie lustra

Tłumaczenie: VERBA
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Natury Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
Nächtebuch
83-85242-41-4
psychologia, dziennik, inny świat
filozofia i etyka
arachne

Książka ta jest pewnego rodzaju dziennikiem zapisywanym regularnie od 18 października 1973 roku do 8 października 1985 roku. W swoich reporterskich relacjach z innego świata autorka udowadnia, że granice tego świata są przekraczalne, a dusza ludzka wzlatuje ku innym wymiarom, gdzie królują demony i inne straszydła. Pierwotnym założeniem było pośmiertne wydanie książki, autorka jednak...

Pierwotnym założeniem było pośmiertne wydanie książki, autorka jednak zdecydowała się opublikować ją jeszcze za życia, aby w ten sposób dać Czytelnikom możliwość wymiany poglądów i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące badanego przez nią "świata zza lustra".

źródło opisu: http://merlin.pl/Rozmowa-z-cieniem-czyli-Swiat-po-...(?)

źródło okładki: allegro.pl

arachne | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Lotte Ingrish już na początku raczy czytelnika stwierdzeniem, że jest (tak jak i on zresztą) "świecącą energią" i umrze w wieku lat 57. Dalej jest coraz gorzej - książka to sprawozdanie z jej snów oraz wychodzenia z własnego ciała. Autorka wyznaje coś na kształt reinkarnacji i kocha swoje koty, które notorycznie giną pod kołami samochodów (przynajmniej 4 poniosły takową śmierć). Jednego z nich udaje się jej uratować z pomocą czereśni, drzewo obdarzyło ją mocą, ona przelała tąż na zwierzę. Od czasu do czasu chwali się swoimi sukcesami, bowiem pisze powieści i wykłada. Poza tym straszy męża.
Jak podsumował to jeden z jej przyjaciół: "Jesteś miłą osóbką. Ale to były bzdury."

Książki nie polecam. No, chyba że kogoś takie rzeczy interesują. Sama nie sięgnęłabym jednak po "Rozmowę z Cieniem", gdyby nie to, że któraś z pań bibliotekarek położyła ją na półce z fantastyką.

fantasmagoria | 2014-05-27
Przeczytana: 2011 rok