Maleńkie lato

Seria: Proza
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Mrożek

Znakomita powieść satyryczna z 1955 roku, która obok Słonia, Wesela w Atomicach i Ucieczki na południe należy do klasycznych tekstów prozatorskich Mrożka, w krzywym zwierciadle pokazujących polską rzeczywistość powojenną. W odwiecznym dla polskiej wsi trójkącie - między panem, wójtem a plebanem - toczy się życie pełne konfliktów, sprzeczności i paradoksów. Czasem jedynym wyjściem z sytuacji...

W odwiecznym dla polskiej wsi trójkącie - między panem, wójtem a plebanem - toczy się życie pełne konfliktów, sprzeczności i paradoksów. Czasem jedynym wyjściem z sytuacji jest wyzwalający śmiech, choćby był śmiechem przez łzy. Może to niepokojący znak, ale w ostatnich latach ta właśnie powieść Mrożka nabrała nowej aktualności.

źródło opisu: Wydawnictwo Noir Sur Blanc, 2001

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

Ala | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 lipca 2017

Życie małej wiejskiej społeczności już w epoce socjalizmu, ale jeszcze pamiętającej dawne czasy. We dworze jest PGR z jej prezesem wzorującym się na dziedzicu. Jest konkurencja pomiędzy kościołami. Problemy koscielnego , który ma 12-cioro dzieci.Panny na wydaniu. Jednym słowem swojsko i przaśnie.

Annuśka Więckowska | 2014-04-28

Bardzo słaba, mało śmieszna, dość... Długo ją czytałam. Nie porwała mnie.
Ale może to dlatego, że wcześniej nie miałam okazji przeczytać innej książki tego autora.

tomtol | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016