W drogę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Varia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7298-282-1
Ewa G

Powieść o młodości; o miłości delikatnej, wrażliwej, ale "skażonej" uwarunkowaniami, które znajdują się poza istotą samej miłości. To powieść o tajemnicy więzi, która łączy dwoje ludzi. Jest w tej prozie pewna doza metafizyki, marzycielstwa, poezjowania i filozofowania. Powieść ma również wymiar historyczny. Budując swoją rzeczywistość końca lat osiemdziesiątych, wykorzystuje fakty, które...

Powieść ma również wymiar historyczny. Budując swoją rzeczywistość końca lat osiemdziesiątych, wykorzystuje fakty, które zdarzyły się naprawdę, a dla większości czytelników są zupełnie nieznane albo zostały zapomniane. Ten walor poniekąd dokumentalny pozwolił stworzyć wizję schyłku PRL widzianego przez pryzmat młodych bohaterów uwikłanych w niedozwoloną wówczas działalność.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2002

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl