Przemija postać świata

83-7180-448-2
hartwig, poezja
poezja
Agka

Nowy wybór wierszy poetki zawierający także niepublikowane jeszcze utwory. Julia Hartwig należy dzisiaj, obok Miłosza, Szymborskiej i Różewicza, do ścisłej czołówki polskich poetów lirycznych. Jej utwory cechuje prostota, jasność myśli oraz doskonała klasyczna forma. Niniejszy zbiór zawiera wiersze mówiące o trudnej miłości do człowieka, o pięknych związkach z krajobrazem, naturą, o przemijaniu, o pożegnaniach. Ich lektura czyni nas po trosze, w tajemniczy sposób, artystami losu.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 1999

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Przemija_postac_swiata-p-1110-.html

Medellin | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Julia Hartwig w każdym swoim tomiku nieodmiennie zachwyca i zdumiewa swoją spostrzegawczością, taktem i wrażliwością na ludzkie losy. Pięknie pisze o starości i przemijaniu. Zabiera w podróże po świecie (Francja, Stany Zjednoczone, Portugalia), sztuce i literaturze.

Interesującym dodatkiem do wyboru wierszy jest wywiad Anny Janko z poetką i nota biograficzna, które pomagają poznać warsztat twórczy Julii Hartwig jak również jej sposób postrzegania świata.

Polecam!

malakka4 | 2012-02-05

moj pierwszy tomik wierszy (sprzed wielu lat) pani Julii, mój pierwszy tomik wierszy w ogóle, początek wspaniałej przygody, która nieustannie trwa :)

Aksamitt | 2016-08-27
Na półkach: Liryka, Przeczytane