W dziką stronę

Wydawnictwo: Krośnienska Oficyna Wydawnicza

W tej książce Łukasz Łuczaj pisze o swoich własnych relacjach z naturą. Jest to opowieść bardzo osobista, zapiski i rozmyślania tworzące, poza warstwą popularnonaukowych dociekań, pewną literacką wizję natury. Przeplatają się tutaj opisy własnych prób ucieczki od cywilizacji, historie prawdziwych i mniej prawdziwych osób, które szukały natury, opisy ostatnich najdzikszych plemion ludzi na ziemi oraz inne refleksje nad naturalnym życiem. Książka, w której nie brakuje ironii i żartu autora wobec siebie, swoich przyjaciół i całej ludzkości. Jedyna w swoim rodzaju monografia 'dzikości' - postmodernistyczny miks rozprawy naukowej, pamiętnika i zbioru krótkich historii.

źródło opisu: Krośnieńska Oficyna Wydawnicza

źródło okładki: Krośnieńska Oficyna Wydawnicza, 2010

marzkaaa | 2014-07-09
Przeczytana: 05 lipca 2014

Czy powrót do dzikości jest możliwy? Co to znaczy dziki? Kto jest dziki? Takie i inne pytania stawia w swojej publikacji Łukasz Łuczaj. Jego książka pozwala nam zastanowić się czy w swej wędrówce za cywilizacją nie za bardzo uciekliśmy naturze i czy ta natura nie staje się nam trochę obca. Pojawiają się w niej własne relacje autora z naturą.
Książkę czyta się łatwo ponieważ są to jedno dwu stronicowe myśli anegdoty autora odnośnie poszukiwania miejsca człowieka w przyrodzie. Pojawiają się tu przykłady dotyczące życia autora, życia znanych mu osób, badań naukowych czy nawet kulinariów. Po przeczytaniu sama mam ochotę trochę zdziczeć i jednak być trochę bliżej natury.

willow | 2016-12-18
Magdalena | 2016-02-16