Tajemnica czwartego apokryfu

83-7054-156-9
jabłoński, mol, tajemnica, apokryfu
Camillos

Tajemnica rytualnych zabójstw. Jakiej prawdy poszukiwał okrutny inkwizytor Ispana? Prawdy bytu i niebytu? Tajemnicy tajemnic? Prawie tysiąc lat temu Krzyżowcy znaleźli w Jerozolimie cztery tajemnicze manuskrypty, których autorstwo Kościół przypisywał samemu Chrystusowi. Sześćset lat temu, na polskim Pomorzu, inkwizycja unicestwiła posługujący się znakiem czterolistnej koniczyny ostatni...

Tajemnica rytualnych zabójstw.
Jakiej prawdy poszukiwał okrutny inkwizytor Ispana?
Prawdy bytu i niebytu? Tajemnicy tajemnic?

Sześćset lat temu, na polskim Pomorzu, inkwizycja unicestwiła posługujący się znakiem czterolistnej koniczyny ostatni odłam Bractwa Światła i Wieczności. Należący do niego mnisi odprawiali mistyczne, prowadzące ku nieśmiertelności praktyki, których źródłem miały być owe pisma.
Siedemdziesiąt lat emu, na skutek dramatycznych wypadków, na trop tajemnicy trafia genialny polski fizyk, Jakub Heller.
Dziś sprawą interesuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

źródło opisu: Wydawnictwo superNOWA, 2003

źródło okładki: http://supernowa.pl