Dzieci, koty i kłopoty

Wydawnictwo: Vizja Press&IT

Autor i głowa rodziny, Jórg Bartel, z uśmiechem stara się czuwać nad życiem swego domu i niezwykłych, pomysłowych domowników. W swojej książce opowiada o będących cząstką codzienności gafach, przykrościach i niepowodzeniach swej czterooso

eduko7 | 2016-09-28
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Niby wszystko jest: rodzinka, koty, kłopoty. Do tego zdystansowany stosunek Autora do samego siebie i otaczającej rzeczywistości, szczypta humoru. A jednak nie porwała mnie ta lektura. Przeczytałam, lecz nie zachwyciłam się.

Katherina87 | 2012-11-21

Autor i głowa rodziny, Jorg Bartel, z uśmiechem stara się czuwać nad życiem swego domu i niezwykłych, pomysłowych domowników. W swojej książce opowiada o będących cząstką codzienności gafach, przykrościach i niepowodzeniach swej czteroosobowej rodziny, o sytuacjach, mogących zdarzyć się każdemu, kto wychowując dzieci musi jednocześnie zarabiać pieniądze, a dobiegając pięćdziesiątki czuje się jeszcze doskonale. Tak doskonale, że po wieloletnim odkładaniu decyzji o kupnie nowej kuchni, teraz podejmuje to wyzwanie, dziwiąc się, ile pieniędzy można włożyć w urządzenie tak mikroskopijnego pomieszczenia. Poza tym autor mówi o paleniu i o rzucaniu palenia, o kotach, które kochają samochody i o żonie, która zajeżdża je na złom. Bartel potrafi świetnie wychwycić komizm nawet bardzo błahych sytuacji. Jego opowieść jest żywa i wartka, pełna zaskakujących zwrotów.

Evik | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 maja 2012

Jest to zbiór felietonów. Książka opisuje życie rodziny 2+2+2 (mąż, żona, 2 dzieci - Jon i Rosa oraz 2 koty - Indiana Jones i Kwiatuszek). Podtytuł książki brzmi "Historie z ulicy Kolumba" - na tej ulicy mieszka autor książki.

O czym mówią poszczególne felietony? A więc:
- o mieszkańcach ulicy Kolumba i osiedlu Heimaterde
- o paleniu i rzuceniu palenia
- o przybieraniu na wadze po rzuceniu palenia
- o dziurach. Dziurze budżetowej i tych drogowych
- o zakupach, których autor nie znosi. Sporo uwagi poświęca problemom z kupieniem spodni
- o remoncie kuchni
- o porządkowaniu szafy - wyrzucaniu starych ubrań
- wreszcie o kotach - Indiana Jonesie i Kwiatuszku. Indiana Jones lubi przesiadywać na drodze. Wynikają stąd problemy - kilka razy uległ wypadkowi.

Książka średnio mi się podobała, trochę ją wymęczyłam.

ANNA | 2015-11-10
Na półkach: Nigdy więcej, Przeczytane

Skusiła mnie okładka i opis z tyłu książki. Dwa opowiadania, owszem całkiem niezłe, ale reszta niestety rozczarowała.

lucy285 | 2016-03-05
Przeczytana: 04 lutego 2013