Wiedźmin
komiksy
bythewoods

Autoryzowana adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego.

źródło opisu: okładka

| 2014-07-27

"Geralt" był moim pierwszym "mrocznym" komiksem w dzieciństwie.
Geralt z Rivii - dowiedziawszy się o ogłoszeniu króla Foltesta, przybywa do Wyzimy by zdjąć czar ze strzygi, w którą zamieniła się córka owego króla. Rewelacyjne obrazki i interesująca akcja.

charu | 2014-09-12

"Geralt" był moim pierwszym "mrocznym" komiksem w dzieciństwie.

goskrzys | 2016-03-23
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 marca 2016

Seria przygód Wiedźmina pokazuje całe bogactwo świata słowiańskich wierzeń. W takim dość popularnym i pełnym fantastyki wydaniu, ale przecież nie każdy chciałby od razu poznać ten świat za pośrednictwem dzieł pana Aleksandra Brucknera...

W trzeciej części swoich komiksowych przygód Geralt musi stawić czoła strzydze - upiorowi przeklętego dziewczęcia, będącego owocem kazirodczej miłości. Wszystko wskazuje na to, że prościej byłoby morderczą bestię uśmiercić, niż próbować ją odczarować. Wiedźmin jednak ma swoje sposoby na podobne stwory...

Dobrze się to czyta, opowieść ma też swój specyficzny - pełen grozy i fantastyki - klimat.

Otani | 2016-09-24
Na półkach: 2016, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2016

Tendencja wzrostowa się utrzymuje! Kolejny zeszyt z przygodami Geralta nie zawodzi, ba po raz kolejny śmiało mogę przyznać, że jest on o wiele lepszy w porównaniu do swoich poprzedniczek. Dostajemy historie lepszą zarówno pod względem fabularnym — jest to w końcu komiksowa wersja jednego z opowiadań z pierwszego tomu książkowego „Wiedźmina” - jak i graficznym. Kreska Bogusława Polcha tym razem jest o wiele mniej karykaturalna i większość ludzkich twarzy wygląda w końcu normalnie. Albo po prostu zacząłem do niej przywykać, albo naprawdę ulega ona poprawie. Osobiście liczę, że to jednak to drugie. Nie przedłużając — czekam na więcej.

Joaityle | 2017-04-19
sollemo | 2017-04-18