Zostały jeszcze pieśni... - Jacek Kaczmarski wobec tradycji

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
978-83-61297-925
kaczmarski, pieśni
Camillos

Zdumiewająca jest ciągła aktualność (i przekleństwo) tych Autorzy podjęli się ciekawego i ważnego zadania – wagę i wielkość twórczości Kaczmarskiego postanowili pokazać nie tyle w odniesieniu do wydarzeń społecznych i politycznych lat 70. i 80. (kiedy powszechnie kojarzono go z Solidarnością i stanem wojennym, a jego twórczość identyfikowano jako głos opozycji) – bo tak byłoby najprościej, postanowili natomiast osadzić autora Obławy i jego dorobek w kontekście narodowych tradycji (np. romantyzmu), w kontekście „wielkich historii” (II wojny światowej) i równie wielkiego dziedzictwa kultury czy sztuki.

źródło opisu: Wydawnictwo MG, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwomg.pl

Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Bo się opisałam ._.

bajkjo | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Najlepsza część - "Moja osobista historia Murów" :)

maladie | 2015-04-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Tragicznie nierówny zbiór tekstów, w jednych zwroty rodem ze szkolnego wypracowania, w innych terminologia nieznana (i w żaden sposób nieprzybliżana) przeciętnemu czytelnikowi. I do tego błędy rzeczowe... Jest kilka dobrych, ciekawych tekstów (w tym świetna "Moja osobista historia Murów" Filipa Łobodzińskiego), ale niestety większość prezentuje raczej marny poziom.

DamianK | 2015-03-22
Badbishop | 2015-01-27