Kazania uniwersyteckie

Tłumaczenie: Piotr Kostyło
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia i religia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
Fifteen sermons preached before the University of Oxford between A.D. 1826 and 1843
83-7006-748-4
religia
Snoopy

Są w świecie przyrody zjawiska, które zmieniają cały krajobraz fizyczny. Newman był takim „zjawiskiem” w świecie religii, zmienił nie tylko krajobraz anglikanizmu, lecz także rzymskiego katolicyzmu. W roku 1871 ukazało się trzecie, pełne wydanie "Kazań uniwersyteckich". Tłumaczenie tego właśnie wydania oddajemy teraz do rąk czytelników. "Kazania..." dotykają tematów, do których Newman będzie...

"Kazania..." dotykają tematów, do których Newman będzie wielokrotnie wracał. Pojawiają się tu kluczowe pojęcia, takie jak sumienie, logika wiary, doktryna chrześcijańska. Można ten tom traktować jako najlepsze wprowadzenie w teologię i filozofię wielkiego nowatora myśli religijnej.

Wstęp do książki napisał Paweł Kłoczowski.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,166,tytul...»