Lawina

Tłumaczenie: Jerzy Chociłowski
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Avalanche
Dorota_1988

Przeczytałeś już dziesiątki thrillerów? Masz ochotę na coś nowego, niekonwencjonalnego? Daj się porwać „Lawinie”… Do ekskluzywnego alpejskiego kurortu Orle Wierchy co roku przyjeżdżają tysiące zamożnych miłośników białego szaleństwa. Szczególną atrakcję stanowi niebezpieczny i ekscytujący Diabelski Wyścig – tym razem główną nagrodą jest brylant wartości 12 milionów dolarów! W szranki staje...

Do ekskluzywnego alpejskiego kurortu Orle Wierchy co roku przyjeżdżają tysiące zamożnych miłośników białego szaleństwa. Szczególną atrakcję stanowi niebezpieczny i ekscytujący Diabelski Wyścig – tym razem główną nagrodą jest brylant wartości 12 milionów dolarów! W szranki staje sześciu gotowych na wszystko zawodników. Muszą się zmierzyć nie tylko z rywalami, własną słabością oraz kapryśnymi i nieprzewidywalnymi górami. Na ich drodze staje jeszcze jeden, nieporównanie groźniejszy przeciwnik: gigantyczna lawina. W obliczu bezlitosnego żywiołu walka o nagrodę zamienia się w walkę o przetrwanie. Co zadecyduje o zwycięstwie? Przeznaczenie, odwaga, wola życia? Bohaterowie okażą się nikczemnikami, nikczemnicy staną się bohaterami… A kto zdobędzie drogocenny diament?

źródło opisu: Wydawnictwo Klub Dla Ciebie, 2011

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/lawina_p10881548.html#longDescr

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu, doskonała akcja poruszająca i prawdziwa historia w Górach gdzie toczy się lawina.

srututu | 2011-08-09
Przeczytana: sierpień 2011

Thriller? W życiu.

Przeczytałam, bo przeczytałam, nic innego nie było pod ręką. Jednak nie mogę powiedzieć, że książka mnie zafascynowała, wciągnęła i nie mogłam się od niej oderwać.

Dodatkowo cała masa wtrąceń po francusku. Jakaś część tłumaczona, większość nie. W życiu nie uczyłam się francuskiego, a te wyrazy były w wielu miejscach dosyć istotne. Ktoś na tym polu "dał ciała".

Nie, nie, nie.
Nie kupujcie tej książki. Jeżeli koniecznie chcecie, to ją wypożyczcie. Bo pieniędzy żal.

Ells | 2012-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Książka wciąga, czyta się bardzo dobrze. Malowniczo opisane krajobrazy, ciekawe postacie, których losy śledziłem z zainteresowaniem.
Dałbym 8, ale strasznie irytują francuskie wstawki, które zostały dodane moim zdaniem totalnie bezcelowo.

KasiaJu | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Na lawinę śnieżną trzeba długo czekać. Bo, to że zejdzie jest pewne. Natomiast od początku autor zasypuje lawiną bohaterów. Można się nieźle pogubić. Akcja rozkręca się długo, ale takie budowanie napięcia nie powinno dziwić w przypadku thrillera. Zupełnie niepotrzebne francuskie wstawki, wybijają czytelnika z rytmu. Warto ją podsunąć wszystkim tym, którzy nie rozumieją gór i niebezpieczeństw z nimi związanych.

porcelain | 2011-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Strasznie dlugo męczyłam tą książkę. Właściwie dopiero pod koniec zaczęlo się coś dziać. Irytowały mnie wstawki w języku francuskim, momentami nie tłumaczone. Było tego zdecydowanie za dużo i znacznie utrudniało mi to czytanie. Być może bardziej spodoba sie miłosnikom zimowych sportow.

Agata Górska | 2015-02-20
Przeczytana: styczeń 2015

Mnie książka bardzo wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwać.

Ewek | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Straszna książka. Strasznie nudna, strasznie dużo nazwisk, osób, wątków. Strasznie dużo wtrąceń w języku francuskim, większość bez tłumaczenia. Dopiero po 3/4 zaczęło się "coś" dziać, ale moim zdaniem książka ma zakończenie tak beznadziejne, jakby autor po prostu chciał jak najszybciej pisać tę masakrę.

Absolutnie mi się nie podobało.

I jedyna rzecz, jaka mnie cieszy w związku z tą książką, to ta, że skończyłam ten shit :]

angel141 | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Początkowo strasznie nudna, później się rozkręca. jednak nawet końcówka nie trzymała mnie w napięciu. Czytając opis książki spodziewałam się czegoś innego - przedstawiony opis na okładce nijak się ma do jej treści... Poza tym francuskie wstawki strasznie irytują.

Kasia_FADO | 2016-09-01
Na półkach: 2016, Przeczytane

Jedna z nudniejszych książek jakie czytam! te francuskie wstawki - tragedia! Nawet kiedy "przewinęłam" sobie kilka rozdziałów do momentu zejścia lawiny to dalej akcja toczyła si3 w takim tempie, że zamarzłam niczym niektórzy bohaterowie. Na pewno nie polecam.

Kamila | 2013-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 lutego 2013

Spodziewałam się mniej po tej książce, całkiem przyjemnie sie czyta, a pod koniec można powiedzieć że trzyma w napięciu.