W pustyni i w puszczy. Prawda i legenda

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakty i Mity". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G&P
8372720436
esej, historia w literaturze,
popularnonaukowa
hunter

Czytelnik dowie się na ile ukazana przez Sienkiewicza fabuła odpowiada rzeczywistości historycznej i przyrodniczej oraz w jakim stopniu postacie z jego utworu są prawdopodobne, a w jakim stopniu pozostają efektem czystej kreacji artystycznej.

źródło opisu: http://merlin.pl/W-pustyni-i-w-puszczy-Prawda-i-le...(?)

ems | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Sporo informacji nt 'W pustyni i w puszczy' - m.in. okoliczności powstawania książki, analizy postaci, przyroda i etnografia Afryki, ekranizacje, a nawet kontynuacje. Całość jednak potraktowana bardzo skrótowo - na poziomie artykułu w prasie popularnej - z pewnością nada się jako pomoc szkolna (przy przerabianiu lektury), ale zaawansowani wpustyniiwpuszczolodzy (tacy jak ja :-) nie mają tu czego szukać.
Książka jest bogato ilustrowana (głównie ilustracje z różnych wydań 'W pustyni i w puszczy' , z książek z epoki i kadry z filmów, są także mapki), ale rozmiary tych ilustracji są z reguły małe i to psuje efekt.
Na plus - ładny papier, staranne zszyte i ogólnie - dość starannie wydane.

Agnieszka Męcińska | 2012-04-22
Przeczytana: 15 listopada 2010

ŁADNA KSIĄŻKA. CZĘSTO DO NIEJ WRACAM.

natalka | 2015-04-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

jest to naprawde piękna książka

julia | 2016-07-16
Natalka123 | 2016-02-14