Pan Tadeusz : prawda i legenda

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakty i Mity". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G&P
esej, historia w literaturze,
popularnonaukowa
hunter

Z tej książki czytelnik dowie się m.in. czy można dojechać do Soplicowa i czy ksiądz Robak jest postacią historyczną, czy prototypem Telimeny była któraś z kochanek Mickiewicza, a pierwowzorem Sędziego mógł być oszust z Ruty, co w poemacie jest prawdą, a co fikcją.

źródło opisu: http://merlin.pl/Pan-Tadeusz-prawda-i-legenda_Wies...(?)

kajsa | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Dzięki tej książce możemy poszerzyć swą wiedzę na temat naszej epopei narodowej.Wiesław Kot w przystępny sposób konfrontuje ze sobą literacki świat stworzony przez Mickiewicza z postaciami i wydarzeniami,które były inspiracją dla poety.Warto zajrzeć.

wiesia | 2014-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 września 2014

Niedawno miałam okazję posłuchać wykładu Wiesława Kota "Pan Tadeusz w pięciu smakach". Przez dwie godziny autor interesująco, barwnie i zabawnie opowiadał o potknięciach geniusza.
Zachęcona i ubawiona postanowiłam sięgnąć po książkę, która nie tylko dotyczy zabawnych pomyłek wieszcza, ale też przybliża naszą narodową epopeję. Warto było poczytać o postaciach i ich rzeczywistych odpowiednikach, o realiach historycznych, przyrodzie, ekranizacjach.
Książka jest bardzo ładnie wydana, zawiera wiele ilustracji i zdjęć.

Kotecek | 2015-10-17
Quidam | 2013-11-09