Ogniem i mieczem - prawda i legenda

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakty i Mity". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G&P
historia w literaturze,
popularnonaukowa
hunter

Książka stanowi intrygującą lekturę dla wszystkich miłośników Sienkiewicza, a jednocześnie dla tych, którzy zechcą powieść i jej filmową adaptację skonfrontować z rzeczywistością historyczną.

vixen39 | 2016-06-27

Szczerze mówiąc nie ma chyba takiej punktacji, która oddałaby moje refleksje po tej lekturze...być może wynika to z tego, że Sienkiewicza nie trawię. Książkę profesora musiałam przeczytać na studiach, w ramach zaliczenie przedmiotu u jego żony, odmowa zakupu tego wówczas nowego dzieła mogłaby być "źle odebrana".
Wiele lektur trzeba było czytać podczas edukacji, a wiele z nich okazało się świetna przygodą i początkiem fascynacji autorem. Ta lektura zdecydowanie do nich nie należy , nadęta, ni to naukowa ni to fabularyzowana subiektywna ocena wielbiciela Sienkiewicza.

mmesja | 2014-07-04
Przeczytana: 2006 rok