Eksploracja zasobów internetowych. Analiza struktury, zawartości i użytkowania sieci WWW

Tłumaczenie: Anna Wilbik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Informatyka – Zastosowania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data Mining The Web. Uncovering Patterns in Web Content, Structure, and Usage
978-83-01-15868-2
Jakub

Odkrywanie tajemnic wyszukiwarek i internautów! Eksploracja zasobów internetowych to podręcznik umożliwiający odkrywanie wzorców w strukturze, zawartości i użytkowaniu sieci WWW. Książka składa się z 3 części: * część I – Analiza struktury sieci WWW – zawiera podstawowe idee i metody wyszukiwania informacji tekstowej; * część II – Analiza zawartości sieci WWW – dotyczy metod uczenia...

Odkrywanie tajemnic wyszukiwarek i internautów!

Książka składa się z 3 części:

* część II – Analiza zawartości sieci WWW – dotyczy metod uczenia maszynowego i eksploracji danych, porządkujących sieć według zawartości – grupowanie i klasyfikacja;
* część III – Analiza użytkowania sieci WWW – odpowiada na pytanie: jak stosować metody eksploracji danych do badania zachowań użytkowników sieci w celach marketingowych i handlowych.

Podręcznika zawiera wiele przykładów i ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Przedstawiono w nim rzeczywiste przypadki eksploracji danych.Publikacji towarzyszy prowadzona przez autora strona internetowa: www.dataminingconsultant.com (ang.).

Książka jest przeznaczona dla studentów i wykładowców informatyki, ekonomii, zarządzania na uniwersytetach, uczelniach technicznych i ekonomicznych. Zainteresuje również menedżerów, dyrektorów IT, finansistów, naukowców oraz osoby zajmujące się marketingiem elektronicznym i handlem elektronicznym, wykorzystujące eksplorację danych w praktyce.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7351/eksploracja-...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7351/eksploracja-...»