Vademecum technika kryminalistyki

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
978-83-7601-457-9
kryminalistyka, policja
Pistacia

Publikacja jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem, w którym w obrazowy i przejrzysty sposób przedstawione zostały omówienia wybranych rodzajów śladów kryminalistycznych, zasady ich ujawniania, zabezpieczania i opisywania w trakcie oględzin śledczych miejsca przestępstwa, napisane przez czynnych zawodowo funkcjonariuszy Policji i Żandarmerii Wojskowej. Celowo przy opisie różnego rodzaju śladów kryminalistycznych w pracy pominięto obszerne zagadnienia teoretyczne albo te pojawiające się precedensowo w praktyce, natomiast zamieszczono wiele wskazówek pomocnych w pracy techników i ekspertów kryminalistyki, jakie wypracował zespół autorów podczas wieloletniej praktyki zawodowej w różnych regionach kraju (Trójmiasto, Koszalin, Leżajsk, Rzeszów, Katowice). Adresaci: Vademecum kierowane jest przede wszystkim do techników kryminalistyki zabezpieczających ślady ujawnionych przestępstw. Ze względu na bogactwo doświadczeń przekazanych przez Autorów poszczególnych rozdziałów książka może wydać się pomocna innym funkcjonariuszom, a także osobom zainteresowanym kryminalistyką w ogóle. Zawarte w niej informacje stanowią bowiem kompendium wiedzy praktycznej z zakresu kryminalistyki, w takich obszarach jak: oględziny śledcze, fotografia, daktyloskopia, biologia, traseologia, osmologia i wypadek drogowy.

źródło opisu: wysylkowa.pl

źródło okładki: wysylkowa.pl

• Wstyd
  • Twoim śladem
  • Tajemniczy brat
  • Koniec warty
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Aż po grób
  • Droga do domu
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Piękny sekret

6,67 (9 ocen i opinii)
Koniec warty
Stephen King

7,06 (437 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,97 (67 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (529 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,86 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kita | 2013-12-29
Agnieszka | 2012-05-08