Okładka książki Vademecum technika kryminalistyki

papier
Pistacia
7 (2 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Publikacja jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem, w którym w obrazowy i przejrzysty sposób przedstawione zostały omówienia wybranych rodzajów śladów kryminalistycznych, zasady ich ujawniania, zabezpieczania i opisywania w trakcie oględzin śledczych miejsca przestępstwa, napisane przez czynnych zawodowo funkcjonariuszy Policji i Żandarmerii Wojskowej. Celowo przy opisie różnego rodzaju śladów kryminalistycznych w pracy pominięto obszerne zagadnienia teoretyczne albo te pojawiające się precedensowo w praktyce, natomiast zamieszczono wiele wskazówek pomocnych w pracy techników i ekspertów kryminalistyki, jakie wypracował zespół autorów podczas wieloletniej praktyki zawodowej w różnych regionach kraju (Trójmiasto, Koszalin, Leżajsk, Rzeszów, Katowice). Adresaci: Vademecum kierowane jest przede wszystkim do techników kryminalistyki zabezpieczających ślady ujawnionych przestępstw. Ze względu na bogactwo doświadczeń przekazanych przez Autorów poszczególnych rozdziałów książka może wydać się pomocna innym funkcjonariuszom, a także osobom zainteresowanym kryminalistyką w ogóle. Zawarte w niej informacje stanowią bowiem kompendium wiedzy praktycznej z zakresu kryminalistyki, w takich obszarach jak: oględziny śledcze, fotografia, daktyloskopia, biologia, traseologia, osmologia i wypadek drogowy.

źródło opisu: wysylkowa.pl

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku