Grzegorz Ciechowski. Wybitny artysta rodem z Tczewa

Wydawnictwo: Bernardinum
Paweł

Pierwszy obszerny zarys biografii Grzegorza Ciechowskiego, skupiony głównie na czasach dzieciństwa i młodości. Książka składa się z trzech części. W pierwszej - biografia Grzegorza Ciechowskiego i jego okresu tczewskiego: od dzieciństwa po szkołę średnią. W publikacji znalazły się wspomnienia i relacje osób, którego go znały i współpracowały z nim. - Udało się w niej zawrzeć wiele...

Książka składa się z trzech części. W pierwszej - biografia Grzegorza Ciechowskiego i jego okresu tczewskiego: od dzieciństwa po szkołę średnią. W publikacji znalazły się wspomnienia i relacje osób, którego go znały i współpracowały z nim. - Udało się w niej zawrzeć wiele szczegółowych informacji, o których dotychczas wiedziało niewiele osób - mówi Jan Kulas. - Są więc relacje siostry Grzegorza - Aleksandry, jego byłej żony - Małgorzaty Potockiej, która wiele zrobiła dla promocji męża. Jak zapewnia, był on jej wielką miłością i będzie się nadal zajmować promowaniem dorobku byłego męża. Grzegorz Ciechowski był promotorem obecnych gwiazd polskiej estrady, jak Justyny Steczkowskiej, czy Kasi Kowalskiej, a mało kto dziś wie, że również Kayah. Marek Niedźwiedzki z radiowej "Trójki" przypomina, że Grzegorz Ciechowski i Republika to był największy fenomen radiowej listy przebojów lat 80

źródło opisu: Bernardinum, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

lady_of_theflowers | 2013-04-19
Przeczytana: kwiecień 2013

jak się już pan Jan Kulas zabiera za pisanie książki (a szczególnie o Obywatelu G.C.) to wypadałoby posługiwać się językiem bardziej wyrafinowanym niż ten, którego nauczyli nas w podstawówce. może wtedy był on wystarczająco oryginalny i zawierał wymagane "smaczki", ale kiedy tworzy się pozycję, którą wydaje się dla ogółu - a nie pisze do szuflady; ewentualnie po to by pokazać nauczycielce, a potem mamie - trzeba zachować jakąś językową przyzwoitość i poziom.
nie wiem, czy korekty nie było, czy była tak nieuważna, że nie wychwyciła wszelkiego rodzaju błędów. (a to stylistycznych. a to fleksyjnych. czasem ortograficznych. nie wspomnę to braku spacji w pewnych momentach i nieprawidłowym użyciu klawisza, który zowie się "enter"). nagminne używanie wykrzykników (miejscami nawet trzech obok siebie) raziło oczy.

okej, strona techniczna omówiona. teraz czas na tę ważniejszą, czyli: o czym książka jest? i: po co powstała?

według opisu na okładce jest to "pierwszy obszerny zarys...

mumin_king | 2013-09-14

Kompletne nieporozumienie. Zafascynowany Republiką sięgnąłem po ten twór, ale przebrnąłem z trudem. Jak słusznie zauważono język jaki posługuje się autor nie jest zbyt wyrafinowany. Jeden z rozdziałów to opinie internautów i niejedna opinia brzmi lepiej niż to cokolwiek autor wypocił z własnej mózgownicy. Kompletnie rozwalił mnie też rozdziałem co trzeba robić by propagować Ciechowskiego jako mieszkańca Tczewa...
Na plus jedynie wywiad z Potocką no i zdjęcia. Reszta do przemilczenia, bo nie wypada pisać takich książek o TAKIM artyście.

Magda Kołosowska | 2013-09-14

Jest ktoś, kto posiada książkę i mógłby mi ją odsprzedać? Zapłacę każdą cenę! Prosze o pisanie na maila: magkol99@gmail.com
Błagam, błagam...

Rune | 2011-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2011

To może nie biografia idealna, ale zawiera mnóstwo ciekawostek, relacji. Największym plusem są fotografie z prywatnych zbiorów osób bliskich Grzegorzowi.

Nie jestem obiektywna w ocenie.
Wszystko co dotyczy Ciechowskiego połykam jednym tchem i się zachwycam.

Bo chyba nie da się nie zachwycać...

sylwiapyo | 2016-02-14
Nana | 2015-04-30