Hihopter

Wydawnictwo: Akapit Press
838746337X

Opowiadania o uczniach pewnej zerówki, ich małe smutki i radości, na pewno zaciekawią naszych małych czytelników.

Książeczka zawiera wszystkie opowiadania z tomu "Znajomi z zerówki" plus dodatkowo dwie nowe nowele.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2016-05-06
Przeczytana: 01 maja 2016

Każde z dziewięciu opowiadań przedstawia inny problem z życia sześciolatków. Okazuje się, że zerówka to istny kocioł, w którym aż kipi od emocji :) A tak na poważnie, Musierowicz udowadnia, że problemy towarzyszą nam przez całe życie, od najmłodszych lat. Już w dzieciństwie borykamy się z troską o wygląd, chęcią posiadania, zazdrością, strachem, a cieszymy miłością, przyjaźnią, koleżeństwem. Z upływem lat zmienia się skala problemów, a my uczymy się technik radzenia sobie z nimi, niemniej jednak są one nieodzowną częścią naszego życia. Książka dla dzieci, jednak i dorosły może wyjść z lektury z korzyścią i pozytywnymi przemyśleniami. Polecam!

Fajne, lekkie, szybko się czyta.

Chudi_X | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Zbiór krótkich opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym/zerówkowym Każde z nich porusza problematykę istotną dla maluchów i zawiera morał. Nie ma tu nachalnego moralizatorstwa, w niektórych przypadkach mały czytelnik będzie musiał pomyśleć, aby zrozumieć co autorka miała na myśli.

majkey | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Bardzo miła książka dla dzieci. Każde opowiadanie posiada morał, który jest ważny w życiu dzieciaka około 7 letniego. Polecam.

Oleńka | 2015-11-22

Zbiór mądrych opowiadań dla dzieci, z ktorego może nawet więcej nauczą się dorośli

beataj | 2012-09-24

zdecydowanie brakuje mi "chcę przeczytać ponownie" lub "chcę przeczytać z dzieckiem", bo fajnie jest swoje wspomnienia skonfrontować z potomkiem

Czytałam jako lekturę w drugiej klasie podstawówki, i moje skojarzenia związane z nią nie są pozytywne.

syla50 | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Bardzo fajnie napisane krótkie opowiadania, czytam synkowi żeby go oswoić ze szkolną zerówką.

_Suzi_ | 2012-02-10

Jest to książka głównie dla małych dzieci. Da się ją przeczytać :/ , może być.

Ata77 | 2013-03-16
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Czytane razem z córką-lekka historyjka dla dzieci.