Zarządzanie emocjami. Komercjalizacja ludzkich uczuć

Tłumaczenie: Jacek Konieczny
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Socjologia Współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Managed Heart. Commercialization of Human Feeling
978-83-01-15696-1
smiler

Epoka kapitalizmu, w której żyjemy, stawia przed nami coraz to nowe wymagania społeczne i emocjonalne. Jednym z nich jest zdefiniowana i pasjonująco opisana przez Hochschild praca emocjonalna, wykonywana – a z całą pewnością wymagana – na różnych stanowiskach związanych z usługami. Mimo, iż obiektem badań tej amerykańskiej socjolożki było środowisko stewardes i windykatorów, tak naprawdę mówi ona o wszystkich, którzy w swojej pracy muszą w instrumentalny sposób wykorzystywać bądź tłumić własne emocje. Czy emocje, którymi zarządzamy w sferze publicznej, przekładają się na naszą sferę prywatną? Jakie są różnice w zarządzaniu emocjami między kobietami a mężczyznami? To pytania, która stawia Hochschild, kreśląc nowe zobowiązania związane z pracą w tzw. trzecim sektorze.

Książka jest jedną z najbardziej znanych prac Hochschild, pierwszą przetłumaczoną na język polski, nagrodzoną Charles Cooley Award w 1983 roku przez Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7339/zarzadzanie-emocjami.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7339/zarzadzanie-emocjami.html

| 2013-10-29

Łatwo się o tym pisze, zapominając, że większość emocji to odruchy pierwotne.

smiler | 2011-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Jest to pozycja czysto naukowa, opracowana bardzo dobrze i przystępnie. Dla osób, które interesują się emocjami jest to dobra wiadomość, gdyż znajdziemy w niej masę naprawdę ciekawych informacji. Całość wsparta jest niezliczonymi wynikami badań, cytatami, etc. Bardzo rzetelna pozycja... ale jak przystało na tego typu książki - czyta się ją jednostajnie.

Jagoda | 2015-04-05
Ewa | 2014-11-30