Nie ma mocnych

Seria: Opowieść filmowa
Wydawnictwo: Edytor
Kargul, Pawlak, nie ma mocnych,
Jarek W

Książka opowiada o dalszych losach Kargula i Pawlaka. Tym razem Kazimierz Pawlak nie ma komu oddać ziemi. Jego syn Witia ma jej dosyć, a Paweł nie chce wracać na wieś, dlatego postanawia wydać za mąż swoją 18-letnią wnuczkę Anię, trzeba tylko znaleźć jej właściwego męża. Razem z Kargulem postanawiają wydać wspólną wnuczkę za Zenka. Witia i Jadźka nie zgadzają się na ślub swojej córki. Pawlaka i Kargula łączy wspólny cel, ale różnica temperamentów i cechujący każdego z nich nieprzeciętny upór prowadzą do wielu zabawnych i groźnych w skutkach nieporozumień.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Andrzej | 2017-06-02
Na półkach: Przeczytane, E - book
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Ciąg dalszy przygód Kargula i Pawlaka tym razem w czasach głębokiej komuny. W książce pojawia się kilka wątków, których nie uraczymy w filmie. Ogólnie czytając i znając wersję filmową zna się fabułę ale nie przeszkadza to w odbiorze oraz dobrej zabawie. Dla mnie książka jest lepiej napisana od "Samych swoich" a brak rozdziałów czyni z niej trochę powieść rzekę a autor zmyślnie przechodzi z jednego wątku w drugi.

ryszpak | 2018-01-07
Na półkach: A.D. 2018, Przeczytane