Biology
83-7073-090-6
biologia, genetyka, ekologia
solange

Obszerne kompendium wiedzy z zakresu nauk biologicznych. W treści: organizacja życia, przepływ energii w świecie istot żywych, ciągłość życia: genetyka, ewolucja, różnorodność życia, budowa i czynności życiowe roślin, struktury i procesy życiowe zwierząt, ekologia. Opracowanie stanowi pomoc naukową dla uczniów i studentów oraz dla wszystkich chętnych do zgłębienia wiedzy biologicznej

Krzysiek Chojnacki | 2011-10-14

Książki chyba nie trzeba przedstawiać. Śmieszna sprawa- do jakiego wykładowcy/ćwiczeniowca bym nie poszedł, to, dopóki jego przedmiot ma najmniejsze choćby powiązanie z biologią, można być pewnym, że na półce będzie dumnie wypinała grzbiet "Biologia Villeego".

Wiem, że cena może przerażać, ale jeśli ktoś chce pisać maturę z biologii, albo po prostu interesują go tematu związane z organizmami żywymi, to chyba warto trochę odłożyć na tę legendarną książkę.

Szkoda tylko, że z innych przedmiotów nie ma takich pozycji... Ale może to dlatego, że biologia jest królową nauk :D.

Dominik | 2018-04-28

To, co najbardziej cenię w tej książce to bogate opisy opatrzone wieloma ilustracjami i rycinami. Dzięki temu podróż po świece biologii jest odkrywcza, pasjonująca, czasami wręcz intrygująca i zachęcająca do pogłębiania wiedzy dzięki innym tematycznym pozycjom. Dużym atutem jest także logiczny podział treści, co pozwala szybko odnaleźć interesujący nas fragment lub temat.

Patrycja | 2011-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2011

Dla każdego kto ma styczność z biologią, na maturze, studiach, czy po prostu chociaż trochę interesuje się tą dziedziną. Bogate opisy, ciekawe ilustracje i wszystkie procesy dokładnie wytłumaczone - pod względem biologicznym, jak i chemicznym. ;)

swieta_mikolajowa | 2014-01-27

Dla wszystkich którzy chociaż trochę interesują się biologią, ten podręcznik to podstawa. Idealna do zgłębiania wiedzy dla samego siebie. Treść bardzo przystępna, w krótkim czasie można przyswoić naprawdę dużo ciekawego materiału. Jednak tak jak napisałam, to dopiero solidna podstawa, z którą należy się zapoznać zanim zechcemy pogłębić swoją wiedzę. Nad książką czasem spędzałam długie godziny, jednak z biegiem lat nie spełniała moich oczekiwań w związku z treścią i musiałam posiłkować się bardziej tematycznymi podręcznikami. Nie mniej jednak pozycja do polecenia dla wszystkich ciekawych świata i ludzi lubiących pogłębiać swą wiedzę w dziedzinie nauk ścisłych.

| 2013-07-24

Całkiem przyjemnie uczyło mi się z niej do matury, jednak po porównaniu ze starszym wydaniem (z lat osiemdziesiątych) autorstwa samego Villee zwróciłam uwagę na uproszczenia treści, przez co z literatury popularnonaukowej dla studentów stała się podręcznikiem dla licealistów. Porównania sugestywne dla hamerykańskich uczniów wręcz godziły w mój intelekt.

Ate | 2011-06-10

Kupiłam ją przed maturą z biologii. Jednak jestem już wiele lat po maturze i muszę przyznać, że często do niej wracam. Mnóstwo ciekawych informacji, ładnie wydana - ciekawe ilustracje, przystępny język. Dla wszystkich. Może pomagać poznawać świat nawet dzieciakom.

Natalia | 2013-12-25

,, Biblia biolchemów " ;)
Dla maturzystów, studentów jak i pasjonatów biologią.
Ogromne oblicze otaczającego nas świata, pełna zdjęć, schematów i dokładnych opisów.

zaoll | 2012-09-26

Dobra, chociaż za wielka (format). Na pewno lepsza niż internet, co w naszych czasach jest dość znaczącym komplementem. Super dla laików.

Jarosław Wiśniewski | 2015-11-15

To książka, którą kartkowałem setki razy. Czytałem fragmenty, większe mniejsze. Potrzebna była wielokrotnie. Zawsze dawała odpowiedzi na pytania nurtujące młodego biologa. Nie zawiodła w zasadzie nigdy.
Książka ta składa się następujących części: organizacja życia, przypływ energii w świecie istot żywych, ciągłość życia: genetyka, ewolucja, różnorodność życia, budowa i czynności życiowe roślin, struktury i procesy życiowe zwierząt, ekologia. Każda z części znakomicie napisana. Każda zawiera dziesiątki starannie dobranych i znakomitych ilustracji.
Do książki nadal chętnie zaglądam. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy biologicznej. Każdy czytelnik zainteresowany biologią powinien ją mieć. Dla wielu osób mojego pokolenia związanych z biologią była to lektura wręcz obowiązkowa. Nadal warto ją czytać. Jest rewelacyjna pod wieloma względami. Większych minusów brak (o mniejszych nie warto wspominać). Każda domowa biblioteka zyskuje, gdy ta książka stoi na półce. Każdy czytelnik zyska, gdy ją...

Monique | 2013-02-08

Co do tej książki mam nieco mieszane uczucia. Niektóre rozdziały są napisane ciekawie i poszerzające licealną wiedzę, ale niektóre w tej wiedzy robią ogromny bałagan, a w jeszcze innych ma się wrażenie, jakby treść nie była w ogólne przemyślana, jakby tekst był pisany bez wcześniejszego przygotowania i uporządkowania faktów.
Mimo to każdy bardziej zainteresowany biologią powinien sobie ją regularnie czytać i pewnie nie będzie tego żałować ;)