Wieczna wojna #3

Tłumaczenie: Bartek Chaciński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wieczna wolność". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
La Guerre éternelle: Major Mandella 2203/3177
83-237-9113-9
militarne SF
komiksy
Kamilos

Ta książka jest rzeczywistą kontynuacją laureatki wielu nagród, powieści "Wieczna wojna". William Mandella, weteran "wiecznej wojny", od dawna osiadł na planecie wydzielonej dla takich jak on. Ożenił się, ma dwoje dzieci i zarabia na życie w tym pokrytym śniegiem świecie, łowiąc pod lodem i nauczając fizyki. Jednakże Mandella, jego rodzina i jego styl życia stały się przeżytkiem. W wyniku ewolucji mieszkańcy Ziemi wytworzyli jedną zbiorową świadomość nazywaną Człowiekiem i przejęli kontrolę nad nową ojczyzną Mandelli. Jej mieszkańcy uważani są za niebezpiecznych ze względu na swą niezależność, jednakże zapewnia się im bezpieczeństwo, chroniąc zróżnicowaną pulę genów. Taka egzystencja nie odpowiada Mandelli i jego kolegom-żołnierzom. Podejmując ryzykowną grę, porywają kosmolot i ruszają w próżnię, by dać początek nowej ludzkiej rasie. Wtedy sprawy przybierają nieoczekiwany obrót

vexlubo | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

czy wieczór, czy TWLeon brzęczący przy po drzemkowym deserze albo jeszcze coś innego ale ostatnia jest jakaś sentymentalna.
całość ku gwiazdom mnie powiodła

Skypl | 2016-03-14
mandane | 2016-02-13