Koziorożec

837320704X
rork
komiksy
Kamilos

Rork przybywa do Nowego Jorku. Pragnie prosić astrologa Koziorożca o pomoc dla Sy-Ry, zawieszonej między światami córki Deliah Darkthorn. Aby jej pomóc, Koziorożec musi zawrzeć porozumienie ze swym odwiecznym wrogiem - Mordorem Gottem - kontrolującym sześcian numeryczny. Nie podoba się to jednak dziwnym istotom z innego świata. Dlaczego?

Piąty album z kultowej już serii.

źródło opisu: [Twój Komiks, 2003]

DagmaraF | 2014-11-24

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie "Koziorożec" zdecydowanie odstaje poziomem od pozostałych części cyklu. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że nie czytałam żadnego tomu osobnej serii Andreasa poświęconej tylko i wyłącznie tej postaci. Uważam jednak, że autor i tak jest zbyt chaotyczny, a przy wprowadzaniu tak ważnej postaci można by pomyśleć o nieco łagodniejszej narracji i większej ilości informacji.
Spodobał mi się pomysł niejakiej "szkatułkowości" tego konkretnego tomu - czyli stylizowanego na groszowe opowiadania o Koziorożcu wplecionego doskonale w akcję komiksu. Drobnym zgrzytem jest język w nim użyty, który wydaje się być wręcz nienaturalny, ale składam to na karb polskiego tłumaczenia.
Ogólnie rzecz biorąc to nadal bardzo dobry komiks, ale seria o Rorku przyzwyczaiła mnie do lepszego poziomu.

MadameShepard | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

"Koziorożec" jak dla mnie jest najsłabszą częścią serii Rork, wolę odrębną serię komiksów, opowiadającą wyłącznie o przygodach tytułowego Koziorożca.
Jeśli się polubi tę postać - obowiązkowa.

kendo777 | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy