Podstawy semiologii

Tłumaczenie: Anna Turczyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eidos". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Eléments de sémiologie
esej,
hunter

Semiologię należy dopiero stworzyć, zrozumiałe jest, że nie mamy obecnie żadnego podręcznika tej metody analizy. Co więcej, z powodu jej ekstensywnego charakteru (skoro będzie ona nauką obejmującą wszystkie systemy znaków), dydaktyczne ujęcie semiologii będzie możliwe tylko po uprzednim empirycznym zrekonstruowaniu tych systemów. Jednak, aby krok po kroku wykonać tę pracę, trzeba dysponować pewną wiedzą

basiaczek284 | 2013-09-22
starshefa | 2013-04-14