Elementy wiedzy o teatrze

Wydawnictwo: WSiP
83-02-00913-X
teatr, widz, aktor, reżyser, scenografia
teatr
papalotl

Elementy wiedzy o teatrze to pozycja omawiająca wszystkie problemy związane z teatrem, sztuką, dramatem. W kolejnych rozdziałach autor szeroko przedstawia zagadnienia dotyczące pochodzenia i cech sztuki teatralnej, elementów strukturalnych teatru, środków wyrazu sztuki teatralnej, techniki działania teatru i jego funkcji. Pozycja ta jest szczególnie pomocna nauczycielom języka polskiego przy wprowadzaniu na zajęciach kolejnych wiadomości związanych z teatrem.

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl