Dom mój: cztery ściany wiersza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria poetycka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
83-7227-719-2
dom, mój, cztery, ściany, wiersza, julian, tuwim
poezja
Andrzej

Wiersze, poematy i przekłady Juliana Tuwima. Wybór i posłowie Ziemowit Fedecki.

Ptasiek | 2014-07-05

Zbiór wierszy i opowiadań Tuwima leżał u mnie w domu od lat. Zakurzony w idealnym stanie. Coś mnie podkusiło by po niego sięgnąć. Otwierałem przypadkowe strony i czytałem. Może jego wiersze nie trafiają do mnie z wielką mocą lecz szanuje go jako artyste i w ogóle blablabla. Jednak warto sięgnąć po nią ze względu na opowiadanie pt. "Ślusarz". Prawdziwa perełka, którą muszę pokazać światu! (bardzo wąskiemu i małemu... ale jednak ;)) Enjoy!

" W łazience co się zatkało, rura chrapała przeraźliwie, aż do przeciągłego wycia, woda kapała ciurkiem. Po wypróbowaniu kilku domowych środków zaradczych (dłubanie w rurze szczoteczką do zębów, dmuchanie w otwór, ustna perswazja etc.) - sprowadziłem ślusarza.
Ślusarz był chudy, wysoki, z siwą szczeciną na twarzy, w okularach na ostrym nosie. Patrzył spode łba wielkiemi niebieskiemi oczyma, jakimś załzawionym wzrokiem. Wszedł do łazienki, pokręcił krany na wszystkie strony, stuknął młotkiem w rurę i powiedział:
- Ferszlus trzeba...

nulla | 2016-04-27