Kantor. Artysta końca wieku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "A to Polska właśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
83-7023-623-5
Kantor, teatr, malarstwo
papalotl

Życie i dzieło Tadeusza Kantora. Ostatni wielki artysta z rodu awangardzistów. Jego biografia rozpina się symbolicznie wśród największych historycznych konwulsji epoki: urodził się po wybuchu I wojny światowej, zmarł, gdy żywa była jeszcze euforia po zburzeniu berlińskiego muru. Atut ilustracyjny książki stanowią reprodukcje malarstwa Kantora. Jego dzieło, malarskie i teatralne, wyraziło prawdę naszych czasów.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://merlin.pl