Wojny mroku

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-871-2
wojna, klany, wampiry
Dorota_1988

Barwna opowieść o trwającej kilka tysięcy lat wojnie dwóch klanów wampirów. Władcy planują podbić świat i całkowicie podporządkować sobie ludzi, a ich przeciwnicy starają się temu zapobiec. Przed czterema tysiącami lat Obrońcom udało się pokonać Władców i zniszczyć ich fortecę, Gordoth. W ruinach uwięzili w sarkofagu Kainusa, najstarszego i najpotężniejszego z wampirów, jednak jego klanowi udało się przetrwać. Wybuchła druga wojna, trwająca po dziś dzień, a jej areną jest współczesna Polska. Krwawe walki toczą się w zaułkach Krakowa i w podkarpackich lasach.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II, 2011

źródło okładki: http://www.dwa.videograf.pl

Pablo | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Banalna fabuła i jeszcze gorszy warsztat pisarski. Po 4 tysiącach lat, w czasach współczesnych, na terenie Polski, dochodzi do apogeum walk między podzieloną na dwie frakcje, Władców i Obrońców, rasą wampirów. Książka jest przepełniona długaśnymi scenami walk oraz opisami wyuzdanego seksu, co w połączeniu z kiepskim warsztatem daje tragikomiczny obraz. A jak wampiry jeżdżą samochodami? Otóż kierują samochodem będąc ubrane w kewlarowe zbroje i z przewieszonym na plecach mieczem. Takimi kwiatkami i nielogicznościami książka jest naszpikowana jak keks rodzynkami. Zdecydowanie odradzam sięgania po tę pozycję. Szkoda czasu, a na przeczytanie czeka wiele lepszych książek.

Krystian Ozon | 2013-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2013

Wampir Kasia... i wszystko jasne

Gabriela Ozon | 2012-12-12
Przeczytana: grudzień 2012

Nie, nie i jeszcze raz nie. Kocham wampiry, uwielbiam wysysać z nimi krew śmiertelników i przeżywać nadnaturalne przygody, ale wampir wspinający się na Sukiennice to dla mnie stanowczo za dużo. O wiele za dużo. Rozumiem chęć "uwampirzenia" Krakowa, ale jednak nie, dziękuję. Nie jadę dalej.

Stanisław Lechowicz | 2011-03-22
Przeczytana: 01 lutego 2011

Czytając tą książkę miałem wrażenie, że czytam wierną kopię rysu fabularnego z książek Magdaleny Kozak. Niestety książka nie jest w stanie zauroczyć czytelnika, co ważniejsze warsztat pisarski autora oraz rozplanowanie akcji pozostawiają wiele do życzenia. Z przykrością muszę wystawić najniższą notę z możliwych.

Kicu | 2012-10-07
Przeczytana: październik 2012

Najgorsza rzecz jaką czytałem. Fabuła słaba, postacie nierealne i nieciekawe oraz kompletnie denne dialogi. Głowy wybuchają od jednego pocisku z pistoletu, samochody wybuchają od jednego strzału w bak a uzi są celne niczym karabiny snajperskie. Kompletnie nie polecam.

Samantha | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Wampir Michał biegający z uzi po fabryce kiełbasek. Serio?

Qkiz | 2012-11-05

Pierwsze obawy co do tej książki pojawiły się w mojej główce gdy podekscytowany nowym nabytkiem, zacząłem czytać Wojny Mroku wracając autobusem ze sklepu. Już kilka pierwszych stron zapowiadało masakrę, którą autor serwuje nam w późniejszych przygodach Michała i Kasi. Styl pisania i narracji był... dziwny. Byłem pełen nadziei, że jedynie początek jest kiepski, że później się polepszy.

Pierwszy rozdział (i jedyny, który przeczytałem) jest pełen akcji i strzelaniny jednak nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że autor ma 15 lat. Narrację i akcję jeszcze mógłbym znieść ale te dialogi...

"Michał czując ogarniającą go wściekłość schował uzi do kabury.
- wydutkał nas na cacy! Wredny, cuchnący skurczybyk!"

(Boże, co to w ogóle znaczy wydutkać?)

Dno, rozmowa najpierw mnie zażenowała by później naśmiewać się z niej ze znajomymi. Gdzie ta wściekłość, która ogarnęła potężnego wampira?

Nie jest to jedyny "kwiatek" z tej książki - można znaleźć ich o wiele więcej jednak ja nie mam na to czasu....

Kacper Stachowski | 2012-04-27

Powieść w tym stylu mógłby napisać przeciętny 13-latek z wybujałą wyobraźnią (głowa urwana strzałem z pistoletu? Serio? I za to zapłaciłem 35 zł?)... Brak stylu, beznadziejny pomysł na fabułę, oklepany temat, w trakcie czytania nachodzą człowieka wątpliwości co do tezy jakoby czytanie rozwijało. 1 gwiazdka za to, że autorowi chciało się pisać cokolwiek, chociaż to raczej kara, szczególnie biorąc pod uwagę, że wypocił 450 stron. Zdecydowanie zwycięzca rankingu na najgorszą książkę jaką kiedykolwiek trzymałem w rękach.

PS
Ludzie, zdejmijcie to z pułki Do przeczytania. Naprawdę nie warto... Jeśli chcecie coś w tym temacie, przeczytajcie Nocarza. Różnica jest kolosalna.

Kavar | 2013-06-04

Szkoda, że niżej się już nie da...

dawidczerw | 2015-05-18
Na półkach: Uwielbiam, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2015

Nie rozumiem większości opinii na temat tej książki.
Co jest złego w :wampirach latających po sukiennicach", czy tak daleko zaszła globalizacja, że nie potrafimy docenić akcji, która dzieje się w naszym kraju??
Muszę powiedzieć, że książka posiada bardzo wartką i zaskakującą akcję, owszem jest brutalna, ale co w tym dziwnego skoro jej bohaterami są wampiry (czyżbyście woleli zasymilowane wampiry ze "Zmierzchu"?).
Podsumowując, chcę powiedzieć, że z wielką radością przeczytałem tę książkę i z pewnością mogę ją polecić wszystkim czytelnikom.
Panie Adamie czekam na następną część!