Słodki padalec

Wydawnictwo: Videograf II
Гадюка в сиропе
Dorota_1988

Inne wydania

Eulampia Romanowa obejmuje posadę ochmistrzyni w domu popularnego autora kryminałów, Konrada Razumowa. Niedługo potem dochodzi do tragedii: Razumow zostaje przypadkiem zastrzelony przez swojego czteroletniego synka w trakcie zabawy w wojnę. Jak się okazuje, w rękach chłopca znalazł się prawdziwy rewolwer, strzelający ostrymi nabojami. Milicja nie wierzy w tragiczny zbieg okoliczności i...

Milicja nie wierzy w tragiczny zbieg okoliczności i podejrzewa o zbrodnię żonę pisarza, Lenę, która zostaje aresztowana. Eulampia uważa, że ktoś umiejętnie wrabia jej pracodawczynię i rozpoczyna własne śledztwo.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II, 2011

źródło okładki: http://www.dictum.pl/books/show/12463

Tosiaczek | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy
Przeczytana: 07 lutego 2016

Schemat podobny jak w „Manikiur dla nieboszczyka”. To jedyny minus tej książki. Poza tym same plusy – sympatyczna główna bohaterka, realia podobne do polskich i ta szczypta ciętego humoru. Czyta się szybko, akcja wciąga z minuty na minutę czy raczej ze strony na stronę. Starasz się domyślić kto jest mordercą, ale ci to nie wychodzi. Czytasz dalej. Już myślisz, że wiesz, a tu nagle niespodziewany zwrot akcji.

Czy zachęciłam Cię Drogi Czytelniku do lektury te książki? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam.

Patrycja Perzyna | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 stycznia 2015

No tak jak myślałam. Super super super zabawny kryminał! Uwielbiam Eulampie! Jej mały rozumek dużo pojmuje ale przez ogromne zaufanie do ludzkiej dobroci jest straszne! Darzy wszystkich bezgraniczną przyjaźnią i dobrocią mimo że połowa na to nie zasługuje. Polecam! Chcę kolejną!

Druidka | 2016-03-16

Z kryminałami Doncowej mam ten problem, że niestety od razu rozpoznaję mordercę i trochę potem nudno mi się czyta. Brakuje mi trochę zaskoczenia, nie mówiąc o tym, że główna bohaterka też nie należy do moich ulubionych.

Na plus na pewno lekki styl i humor, którego nie brakuje. Jako książka obyczajowa z elementami kryminału - super. Jako kryminał sam w sobie - niezbyt.

ajcyrtap | 2014-01-29

Śmieszna, interesująca i dobrze napisana książka :) Można się przy niej odprężyć i wciągnąć w historię Lampy. Polecam

ABW7 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Nie mam pojęcia jak ocenić tą książkę. Jeśli chodzi o intrygę kryminalną, to wiedziałam od połowy książki, że zabił kamerdyner ;) Jeśli chodzi o przyjemność, zabawę, to super książka. Bardzo przyjemnie się czyta, kilka dowcipów sprzedałam dalej (o teściowej). Na pewno wrócę do Lampy i na pewno wrócę do autorki.
Życie Rosji też pokazane bardzo prawdziwie.
Gdzie czytać: na daczy pod Moskwą
Z: herbatką z samowara
Muzyka: Kalinka, Kalinka, Kalinka maja

Iga | 2015-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2015

Bardzo interesująco przedstawia tamtejszy świat. Z uśmiechem i niecierpliwością czeka się na to w co się jeszcze Lampa wpakuje :)

Jasna | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 22 maja 2017

Daria Doncowa i jej pełen humoru kryminał z Eulempią Romanową w roli głównej. Tym razem spotykamy się w świecie pisarzy z ich pokrętnymi intrygami.
Treść dowcipna, akcja przewrotna ... i tylko żal, że to już ostatnie spotkanie z sympatyczną Lampą.

snoggy | 2012-07-21

Świetna książka, przewrotna akcja, prawie do końca nie wiadomo kto jest sprawcą. Dobrze się czyta. Polecam.

maciekzimowski | 2014-02-23
Przeczytana: 19 lutego 2014

Dużo akcji i typowego prowadzenia śledztwa. Książkę przyjemnie się czyta.

biedronka826 | 2012-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2012

To moje pierwsze spotkanie z książką tzn. "rosyjskiej Chmielewskiej" i na pewno nieostatnie. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, nie zawiera aż tyle humoru co książki Pani Chmielewskiej no ale...grunt że bywa wesoło i na pewno każdy się uśmiechnie przy jej czytaniu.Możliwe, że byłoby śmieszniej jeśli pochodziła bym z Rosji, na pewno wiele dowcipów z tego powodu nie zrozumiałam. Jeśli chodzi o wątek kryminalny to w połowie książki wiedziałam kto jest mordercą ale ... i tak wiele faktów mnie zaskoczyło pod koniec. Trochę dużo tych trupów ale ogólnie bardzo pozytywnie.