Sztuka starożytnej Grecji

sztuka
Isiliel

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Iza | 2013-07-19

Świetna pozycja dla miłośników archeologii - i nie tylko. Konkretna i rzeczowa, jak jej autorka, z którą miałam przyjemnośc spotykać się w czasie zajęć, gdzie ciekawie i z pasją wykładała archeologię starożytnej Grecji.

Pozycja napisana zgrabnie- szybko i dobrze się ją czyta. Zawiera szereg nawiązań do historii, a także... anegdotek (dzięki którym taka porcja informacji jest jak najbardziej zjadliwa). Z wieloma ilustracjami, schematami, zdjęciami.

Polecam dla osób interesujących się sztuką i kulturą starożytnej Grecji oraz czasami hellenistycznymi. Obowiązkowa dla studentów kulturoznawstwa i archeologii. :-)

Miggy | 2017-02-28
Sophie | 2017-01-29