Sztuka starożytnej Grecji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13525-5
sztuka
Isiliel

Kolejna książka z krakowskiej "białej serii" archeologicznej. Podręcznik przedstawia podstawowe zagadnienia z dziejów starożytnej sztuki greckiej od upadku cywilizacji mykeńskiej do końca okresu hellenistycznego. W układzie systematycznym zostaną omówione poszczególne etapy rozwoju, którym towarzyszy przegląd najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych oraz komentarz bibliograficzny....

W układzie systematycznym zostaną omówione poszczególne etapy rozwoju, którym towarzyszy przegląd najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych oraz komentarz bibliograficzny. Praca jest bogato ilustrowana.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,1043,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,1043,0,1,nowosci.html

Iza | 2013-07-19

Świetna pozycja dla miłośników archeologii - i nie tylko. Konkretna i rzeczowa, jak jej autorka, z którą miałam przyjemnośc spotykać się w czasie zajęć, gdzie ciekawie i z pasją wykładała archeologię starożytnej Grecji.

Pozycja napisana zgrabnie- szybko i dobrze się ją czyta. Zawiera szereg nawiązań do historii, a także... anegdotek (dzięki którym taka porcja informacji jest jak najbardziej zjadliwa). Z wieloma ilustracjami, schematami, zdjęciami.

Polecam dla osób interesujących się sztuką i kulturą starożytnej Grecji oraz czasami hellenistycznymi. Obowiązkowa dla studentów kulturoznawstwa i archeologii. :-)

Rainbowabyss | 2016-08-26
Sandra | 2016-03-03