Dom w mieszkaniu

83-00-03480-3
dom, wystrój, wyposażenie, mieszkanie
poradniki
Katarzyna

"Autorka niniejszej książki, architekt wnętrz, Anikó Preisich, oprócz swej pracy projektanckiej przez wiele lat prowadziła także badania w dziedzinie socjologii mieszkania, stąd dobrze zna warunki mieszkaniowe', tryb życia wielu rodzin, zwyczaje urządzania mieszkania i związane z tym wymagania. Jako pracownik Instytutu Wzornictwa zna przemysł węgierski, proces projektowania przedmiotów wyposażenia wnętrz, jest w bezpośrednim kontakcie z projektantami i handlem.
Jej doświadczenia jako projektantki, budowniczego i lokatora własnego mieszkania, gospodyni domowej i matki, składają się na umiejętności urządzania i użytkowania mieszkania.
W tej książce przekazuje oparte na sumie swoich doświadczeń informacje o urządzaniu mieszkania, uzupełnione fotografiami, ilustracjami i rysunkami; służy konkretną pomocą tym wszystkim, którzy z mieszkania chcieliby stworzyć oryginalny dom.
Ponadto jest to praca dyplomowa autora układu graficznego i ilustratora, Ferenca Barka z Akademii Sztuk Pięknych. Jego mistrzem, promotorem, był profesor Gyórgy Haiman.
Autor węgierskich fotografii Lśszló Lelkes jest z zawodu architektem wnętrz. Wykorzystując swój pierwotny zawód, fotografuje przede wszystkim budynki, wnętrza i przedmioty użytkowe. Wiele lat pracował w Finlandii, jego zdjęcia ukazały się w węgierskich i zagranicznych pismach fachowych.
Książka otrzymała pierwszą nagrodę na konkursie „Piękna węgierska książka 1989 roku". Za jej projekt typograficzny Ferenc Barka otrzymał nagrodę'„najlepszego typografa 1989 roku"." (nota wydawnicza)

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: http://allegro.pl/aniko-preisich-dom-w-mieszkaniu-i1356094024.html

Aksamitt | 2015-12-22

Dokonano tu podziału na cztery zasadnicze części. W pierwszej mowa jest nie tylko o mieszkaniu, ale otoczeniu, warunkach jakie panują wewnątrz jak i na zewnątrz, wszystko to co współdecyduje o klimacie domu, łącznie z naszymi preferencjami oraz potrzebami związanymi np z pracą czy wypoczynkiem. Druga część podpowiada jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie dobierając odpowiednie materiały, wzory i kolorystykę oraz wyraźne zaznaczenie stref i podkreślenie szczegółów przy pomocy oświetlenia. Kolejna część to gotowe pomysły na urządzenie różnych pomieszczeń. A na koniec dostajemy wskazówki jak umeblować własne mieszkanie wykorzystując pomysły z książki opracowując własny projekt np przy wsparciu szablonów.

Przedstawia mnóstwo zdjęć oraz rysunków z wymiarami pomieszczeń czy podpowiedziami jak wykorzystać przestrzeń by bez problemu móc z niej korzystać. Niestety wystój stracił na aktualności, ponieważ jest to publikacja wydana w 1991 roku. Z tego powodu z sentymentem ogląda sie...

Anna | 2017-05-16
Na półkach: K 2, Przeczytane, Posiadam