Mitologia fińska

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Suomalainen mytologia
8306-00199-0
mitologia

Książka dotyczy ugro-fińskiej mitologii oraz religii.

| 2014-11-23

Ciekawy byłbym opinii o tej książce kogoś, kto studiował lingwistykę...

Ja brnąłem przez śnieg i błoto, zimny wiatr wiał mi w twarz a autor śmiał się ze mnie, co chwila prowadząc mnie w jeszcze gorsze ostępy. I nie jest to opis wynikający z radosnej głębi moich doznań, możliwości wejścia w świat mitów i wraz z ich bohaterami mierzenia się z dziką fińską przyrodą. Z różnymi hermetycznymi dziełami już się w życiu mierzyłem, ale mitologia fińska po tej lekturze pozostanie dla mnie wciąż tajemnicą do odkrycia, za to niektóre słowa (jak sampo) śnić mi się będą w nocnych koszmarach podtrzymując chwiejnie kopułę mojego szaleństwa.

Pozycja dla mocno zdeterminowanych masochistów, wyposażonych dodatkowo w aparat poznawczy w postaci studiów lingwistycznych.

.:exile:.

ImaginaryMiss | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014

To na pewno nie jest książka dla ludzi, którzy zwyczajnie chcą się czegoś dowiedzieć o mitologii fińskiej. Jeśli nie znamy podstaw tematu, to możemy sobie ją odpuścić. Kalevala to minimum.

calamity | 2015-02-02

Sensowne, merytoryczne kompendium. Fakt, bez przygotowania i wcześniejszego zapoznania sie z mitologią skandynawska, tekstami źródłowymi ( Kalevala) może byc męcząca. Zdarza się niezamierzony humor - bezcenny :)

| 2013-03-02

Trudny język.