Dalziel & Pascoe. Okrutna miłość

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dalziel & Pascoe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nowa Proza
A Killing Kindness
978-83-7534-033-4
Dalziel, Pascoe
Ag2S

Miłość zabija… dosłownie w kolejnym kryminale Reginalda Hilla Mary Dinwoodie zostaje znaleziona martwa w rowie po wieczorze spędzonym z przyjaciółmi w pubie. Następnego dnia tajemniczy nieznajomy dzwoni do miejscowej gazety i cytuje przez telefon Hamleta. Tak rozpoczyna się kariera Dusiciela z Yorkshire. Na podinspektorze Dalzielu literackie telefony nie robią wielkiego wrażenia. Wpada w gniew...

Miłość zabija… dosłownie w kolejnym kryminale Reginalda Hilla
Mary Dinwoodie zostaje znaleziona martwa w rowie po wieczorze spędzonym z przyjaciółmi w pubie. Następnego dnia tajemniczy nieznajomy dzwoni do miejscowej gazety i cytuje przez telefon Hamleta. Tak rozpoczyna się kariera Dusiciela z Yorkshire. Na podinspektorze Dalzielu literackie telefony nie robią wielkiego wrażenia. Wpada w gniew dopiero kiedy sierżant Wield wzywa na pomoc jasnowidza. Językoznawcy, psychiatrzy, spirytyzm – to dla Dalziela jedna wielka bzdura. Wszyscy tylko czekają na okazję, żeby zrobić z niego idiotę. Tymczasem Dusiciel zabija jeszcze raz. I jeszcze..

źródło opisu: Wydawnictwo Nowa Proza, 2011

Monika | 2013-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 maja 2013

Nie najgorszy, przeciętny kryminał. Jak na mój gust, to zbyt wiele w nim róznych postaci. Momentami gubiłam się w tych wszystkich policjantach, wróżkach, trupach i Cyganach.

dilbi | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Skończyłam go czytać kilka dni temu i nie pamiętam jak się skończył... To chyba w pełni określa poziom tej książki. Za dużo postaci, za dużo wątków, a do tego taaaaak się dłuży jak się ją czyta. Raczej nie skuszę się na nic tego autora.

Viconia | 2011-04-25
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

„Okrutna miłość” to druga wydana u nas książka z serii „Dalziel & Pascoe” Reginalda Hilla. Nie miałam przyjemności czytać pierwszej, ale na pewno to nadrobię. W oryginale wyszły już 24 książki z tej serii. Pierwsza została wydana w 1970 roku. Szkoda, że do nas dotarły dopiero teraz. Mam nadzieję, że wydawnictwo Nowa Proza będzie je dalej wydawać.

Mary Dinwoodie zostaje zamordowana po wieczorze spędzonym z przyjaciółmi w pubie. Po morderstwie ktoś dzwoni do lokalnej gazety i cytuje „Hamleta”. Policja jeszcze dobrze nie ruszyła ze śledztwem a już zostają znalezione kolejne zwłoki. I kolejne. Tak zaczyna się pogoń za Dusicielem z Yorkshire.

Od pierwszych stron wiedziałam, że miło spędzę czas z tą książką. I to nie dzięki zagadkowym morderstwom, ale głównym bohaterom. Dalziel, Pascoe i Wield tworzą naprawdę świetną ekipę i mimo tego, że co chwilę ktoś komuś dogryza czuje się między nimi tę nić przyjaźni nawiązaną przez lata wspólnej pracy.
Dalziel jest szefem, z nikim się nie liczy,...

angelbeauty | 2015-04-26
Na półkach: 2015, Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Lubię kryminały, jednak ta pozycja jakoś mnie nie zachwyciła. Jedyny plus dla autora za to, za do końca nie domyśliłam się kto zabija.

DoTTi91 | 2013-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Niestety książka nie porywa, nie mnie.
Z dwójki tytułowych policjantów nie przypadł mi do gustu gburowaty, irytujący swoim zachowaniem Dalziel. Co innego Pascoe oraz jego żona. W moim przekonaniu bardzo ciekawa postać kobieca. Nie można nie wspomnieć o trzecim towarzyszącym elemencie policyjnym - sierżant Wield. Pomocna osoba. Jego wątek prywatny lekki, zaciekawia lecz w książce robi za 'zapychacz'. Co do samej treści pozycji - za dużo osób, miejsc itd. Podczas lektury momentami uderza nas wiele zawiłości fabuły, które przytłaczają. Wmieszanie wątku stacjonujących Cyganów nie do końca udane. Końcówka bez zaskoczenia.
Cytaty z "Hamleta" - skąpe.

Co za dużo, to niezdrowo.

magdalena | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Mocno przeciętna pozycja. Niby kryminał,a w ogóle nie wciąga. Za dużo tu wszystkiego naraz. Bardzo chaotyczna książka, nieciekawe zakończenie. Śmiało można pominąć lekturę.

Justilla | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2011

Reginald Hill napisał ponad 20 książek o podinspektorze Adrew Dalzielu i inspektorze Peterze Pascoe. Doczekały się one nawet serialu BBC, kręconego w latach 90. Pierwsze książki pojawiły się ok. 40 lat temu, w Polsce dopiero teraz.

"Okrutna miłość" jak to kryminał, zaczyna się od morderstwa. Na przestrzeni kilku miesięcy zamordowane zostały: Mary Dinwoodie, June McCarthy, a na końcu - Brenda Sorby. Po każdym morderstwie w siedzibie gazety "Evening Post" dzwonił telefon, a męski głos cytował Hamleta. Nazwano go Dusicielem z Yorkshire. Kiedy w sprawę zostaje wmieszana jasnowidzka, detektyw Dalziel wpada we wściekłość. Jednak tropy prowadzą donikąd, a morderca atakuje po raz kolejny...

Szczerze pisząc, nie lubię kryminałów. Są dla mnie zbyt skomplikowane, przygnębiające i nudne. Czasem zdarzy się wyjątek, że przeczytam coś co mnie zaintryguje. Po tę książkę sama bym nie sięgnęła, ale też czytałam bez przykrości. Nawet z pewnym zainteresowaniem. To co mnie mile zaskoczyło, to pewna...

_zaczarowana_ | 2014-02-25
Przeczytana: 05 lutego 2014

Waham się. Z jednej strony coś innego, nowego, coś na co jeszcze nie natrafiłam. Tylko z drugiej strony czuję zawód, bo "zbyt długo kazała na siebie czekać". Mówię o monotonii, która gdzieś się tam wkradła i trochę przesłoniła na prawdę fajny zarys wątków. Cóż, bywa. Nie wszystkim można dogodzić.

Kaja89 | 2014-06-19

Jest to średni kryminał , akcja dosyć nudna i rozciągnięta , dużo wątków motyw , który zachęca czytelnika w opisie ( cytaty Hamleta) jest dość ubogo przedstawiony w całej książce.

Kasia | 2016-08-21
Przeczytana: 16 lutego 2016

Nie pamiętam juz zakończenia, nawet nie wiem czy dobrnęłam do końca. Fabuła wydawała mi się dosyć ciekawa, jednak po lekturze kilkunastu stronic zmieniłam zdanie. Sytuacje znacznie utrudnia fakt, że pojawia się bardzo dużo postaci, każda z nich jest opisywana i w efekcie nie wiadomo już tak naprawdę kto z kim, dlaczego i za ile.