Więźniarka Islamu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza STON 2
Islam, religia, muzułmańska
Ania

Niech ta książka będzie przestrogą. Chcę w niej pokazać, z jakimi problemami codziennego życia musiałam się zmierzyć w obcej, choć fascynującej kulturze. Dopiero po kilku latach zrozumiałam, że mężczyzna-muzułmanin myśli i czuje inaczej, że sankcjonuje to islamskie prawo, a ja prędzej czy później będę traktowana tak, jakbym była muzułmanką.

źródło opisu: Ston 2, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

marfie | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Przepięknie napisana, nastrojowa opowieść Polki która wyszła za mąż za Syryjczyka i wyjechała do jego kraju gdzie mieszkali razem przez 16 lat.Ostatecznie po nieudanym małżeństwie udało jej się powrócić do rodzinnej Polski z córką. Warto przeczytać z uwagi na zamieszczone w niej informacje na temat arabskiego życia codziennego, obyczajów, kultury i mentalności tamtejszych mężczyzn. Książka złożona z 208 stron przyjemnego czytania, pełna rodzinnego ciepła.Dla porównania polecam znakomicie napisaną: "W niewoli algierskiego prawa" o Polce w Algierii.
Serdecznie polecam.

Pandanda | 2015-02-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia Polki, która w latach 80. XX wieku decyduje się wyjść za Araba.

Pokazuje ona, że nawet początkowo z pozoru szczęśliwe małżeństwo pomiędzy ludźmi o rożnych kulturach i różnych religiach, ma wielkie szanse zakończyć się fiaskiem.

Książka jest też dobrym źródłem wiedzy o życiu muzułmanów w Syrii i Libii.

kirahy | 2016-11-11

Książka o tyle ciekawa, że ukazuje skrawki prawdziwego życia w arabskiej kulturze. W odbiorze hamuje stylistyka - mało wyszukana, czasami wręcz niepoprawna. Mimo wszystko wyrazy uznania dla bohaterki.
Lektura pozostawia niedosyt i jednocześnie chęć pogłębienia wiedzy o zwyczajach i codzienności państw arabskich.

kisiel941 | 2016-09-10
diamentowalady | 2016-07-03