...

Wydawnictwo: Ha!art
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
liberatura, ha!art
Róża_Bzowa

Książkowy debiut Pawła Dunajko to pozbawiony stałego tytułu poemat prozą; myśl rozpięta między milczeniem a ciszą. Utwór składa się z 34 kart umieszczonych w kopercie z wyciętymi okienkami; w zależności od ułożenia kart, powstaje zmienny, ruchomy tytuł. Chodzi o wyciszenie głosu, żeby usłyszeć pismo.

źródło opisu: www.ha.art.pl

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/

Róża_Bzowa | 2011-05-30
Przeczytana: 26 maja 2011

Metaksiążka o metapisaniu, zawierająca metamyśli.
Wielowarstwowy, hipnotyczny strumień świadomości twórczej, w którym można się zagłębić i zagubić.

Piękna warstwowość tekstu, który raz (czytany "przez okładkę") jest poezją, a za chwilę prozą, a może dramatem (egzystencji twórczej)? Albo monodramem?

juleks | 2016-03-22
Na półkach: Teraz czytam