Szkolni strzelcy: przewidywanie i zapobieganie morderstwom

Książka jest przypisana do serii/cyklu "literatura faktu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prometeusz
7 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
psychologia, kryminologia
prometeusz

Długo oczekiwana pozycja, w której autor podaje metodę (schemat), pozwalającą przewidywać morderstwa. Analiza i wnioski dotyczą dzieci i młodzieży, która dokonuje zamachów, zazwyczaj, w szkołach.

Mictlante | 2015-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Rzeczywiście jak zapowiedział Autor rozpatrywać Szkolnych Strzelców w powiązaniu ze "zwykłymi" Masowymi Mordercami, czytanymi przeze mnie poprzednio, należy, jest wiele odwołań i w drugiej cytowanej tu pozycji jakoś jaśniej dla laika przedstawiona sprawa. Tak czy siak, przedstawiono czynniki premordercze jako przeniesienie presuicydalnych dla wąskiej grupy dzieci strzelających do innych dzieci, niczym rzeczy stojące na innych rzeczach, ale to akurat oczywiste wobec założeń i doświadczeń Autora. Po prostu skupiono się na małym, a jak widać nie tak małym "odłamie" masowych morderców. Może i coś można by zrobić, moze i czemuś zapobiec ale jak życie nas uczy, będzie co będzie, a jak Autor nas uczy, będzie tego jeno więcej.

| 2011-07-01
Na półkach: Mam, Przeczytane

Nie jest to lektura łatwa, miła i przyjemna. Potraktowałabym ją jako dywagację naukową. Autor nie przekonał mnie, nie udowodnił mi istnienie sygnałów premorderczych w odniesieniu do Szkolnych Strzelców. Pozycja ta byłaby idealnym wstępem do dłuższej rozprawy badawczej. Jednakże poszerza horyzonty i zmusza to zastanowienia nad zjawiskiem masowych morderstw wśród młodzieży.

aleksandramorrison | 2015-06-22
Na półkach: Crime scene, Przeczytane