Smak chwili

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Kwartet weselny (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Savor the Moment
romans
Joanna

Trzecia część bestsellerowego kwartetu weselnego Nory Roberts! Laurel McBane od dzieciństwa lubiła piec i gotować. Dzięki wielu wyrzeczeniom skończyła renomowaną szkołę gastronomiczną w Nowym Jorku i było oczywiste, że to właśnie Laurel zajmie się kulinarną stroną „Przysiąg”. Jej pyszne torty i wytworne desery budzą ogólny zachwyt i nadają niepowtarzalny charakter każdemu przyjęciu...

Trzecia część bestsellerowego kwartetu weselnego Nory Roberts!

Laurel McBane od dzieciństwa lubiła piec i gotować. Dzięki wielu wyrzeczeniom skończyła renomowaną szkołę gastronomiczną w Nowym Jorku i było oczywiste, że to właśnie Laurel zajmie się kulinarną stroną „Przysiąg”. Jej pyszne torty i wytworne desery budzą ogólny zachwyt i nadają niepowtarzalny charakter każdemu przyjęciu weselnemu.
Niestety, sama Laurel nie wierzy, że kiedykolwiek uda jej się powiedzieć to najważniejsze w życiu „tak”. Od dzieciństwa jest zakochana w starszym bracie przyjaciółki, Delaneyu Brownie. Tylko czy Del, który zawsze traktował ją jak młodszą siostrę, zdecyduje się przekroczyć granice między przyjaźnią a miłością? A poza tym, czy renomowany prawnik, absolwent prestiżowej uczelni, w dodatku pochodzący ze znanej i wpływowej rodziny, może się zainteresować zwyczajną dziewczyną bez pieniędzy? Laurel będzie musiała zapomnieć o rozterkach, żeby przemienić chwile namiętności w wieczną miłość…

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: proszynski.pl

Magdalena | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Uwielbiam ! Cudowna opowieść o miłości i przyjaźni. Wciąga niesamowicie i można pochłonąć tę książkę w mgnieniu oka. Polecam !

AuroraBorealis | 2012-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2012

Sympatyczna, kobieca, relaksująca, szczególnie polecana wieczorem do poduszki :)

Ulka | 2013-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Kolejna część kwartetu weselnego Nory Roberts. Tym razem większą uwagę opowieści skupiła na Laurel. Jak zwykle nie zawiodłam się. To wspaniały pomysł napisać taką powieść w czterch częściach. Przeczytałam już wszystkie. Szkoda , że nie ma już kolejnych części. Bardzo się przywiązałam do tych postaci. Super!!!:)

Katarzyna Busłowska | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Laurel jest niesamowita. Taka zaradna, utalentowana, twarda i piękna. Zna swoją wartość, ale nie spoczywa na laurach. Wiedzie wspaniałe życie i wszystko to zawdzięcza własnej ciężkiej pracy. Nie osiągnęłaby tego bez pomocy przyjaciół, ale jej talent i pracowitość zdziałały najwięcej. Dlatego właśnie byłam wściekła na Lindę za to wszystko, co powiedziała. Podła małpa! Gdyby nie pojawiła się Emma, sama chyba weszłabym do książki i powiedziała jej, że nie ma się czym przejmować, bo Linda jest starą, pustą zazdrośnicą. Laurel jest niesamowita.

Del też jest niesamowity. Jest jak oaza spokoju, ale u Brownów to chyba rodzinne. Zawsze można na nim polegać i dla niego to normalne. To nic nadzwyczajnego, że płaci rachunek w restauracji za ośmioosobową paczkę, albo zrywa się z łóżka przed wschodem słońca, żeby odwieźć dziewczynę do domu. Po prostu taki jest. Może i jest Delayney'em Brownem z Brownów z Connecticut, ale nie ma w nim ze snoba.

Oświadczyny były... Pierścionek zmarłej matki?...

wiejskifilozof | 2014-01-20

To książka na jeden dzień.Czyta się szybko, bo temat nie jest szczególnie trudny.Ani też w żaden sposób wyrafinowany.Oto, znowu mamy nasze dobre znajome z poprzedniej książki.Tu główną rolę odgrywa Laurel,mistrzyni cukiernictwa.Tu muszę się przyznać do mojego łakomstwa wobec wszelkiego rodzaju ciast i ciasteczek.Więc czytając książkę,miałem smaka na wszelkiego rodzaju babeczki,muffinki i innego rodzaju łakocie.Akcja toczy się płynie,były momenty zabawne ale i też poważne.Uświadomienie sobie,że związek z drugą osobą to nie nie zabawa a sprawa poważnej odpowiedzialności.I mimo,że to książka mocno domyślna czyta się ją się nawet całkiem dobrze.

Jaguś | 2012-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2012

Całkiem niezła książka dla niewymagających albo dla tych, którzy mają ochotę sięgnąć po lekką lekturę, która nie wymaga dużego skupienia uwagi. Po przeczytaniu wszystkich części "Kwartetu" uważam, że "Smak chwili" jest najsłabszy z serii - może dlatego, że Laurel nie wzbudziła we mnie sympatii. Uważam jednak, że jako część serii tematycznej warto przeczytać tą książkę, chociażby dla relaksu ;)

deana | 2011-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 lutego 2011

Zdecydowanie słabsza, ale po rewelacyjnym ,,Na posłaniu róż" było to do przewidzenia. Historia Laurel i Dela jest jak dla mnie zbyt cukierkowa. Mimo to świetna pozycja na relaks posesyjny :)

Przeczytana: 30 czerwca 2011

Każdy potrzebuje słodyczy

„Smak chwili” Nora Roberts
wyd. Prószyński i S-ka
rok: 2011
str. 343
Ocena: 4,5/6

Po „Smak chwili” sięgnęłam bo chwili dłuższego zastanowienia. Dlaczego? Książka nie była mi przekazana do recenzji, nie miałam jej w planach na najbliższy czas. Ale równocześnie nie była moja. A wiecie jak to jest. Książki w końcu trzeba oddawać. Niby nikt się nie upominał, ale… dodatkowo zaistniał fakt, że w lipcu wydana zostanie ostatnia część Kwartetu Weselnego. Wstyd przed samą sobą mi się zrobiło, że ja jeszcze poprzedniej części nie zakupiłam. Wzięłam się w garść, zrobiłam założenie, że skończę tę książkę do końca czerwca i rozpoczęłam pasjonującą lekturę. Oczywiście nie obyło się bez poślizgnięć. Wczorajszy wieczór minął mi na pogaduszkach i niewiele przeczytałam. Spędziłam więc noc z książką. Ale udało się. Skończyłam ją. Poniżej małe co nieco na temat „Smaku chwili” Nory Roberts.

Główną bohaterką trzeciej części cyklu o przewspaniałej ekipie parającej się...

beataj | 2013-03-29
Przeczytana: 26 marca 2013

Jak zawsze niezawodna na poprawę humoru, marną pogodę i nudnych ludzi ;-)

BeataT | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Kwartet weselny - urzekł mnie ten klimat i musiałam sięgnąć po kolejną część . Tym razem zagłębiamy się w smakołykach bo nasza bohaterka jest mistrzynią wypieków tortów i w tej kwestii za mało wspaniałości - mogła bym czytać więcej i więcej nawet przepis bym przygarnęła ;) Ale poza tym romansik to taki sobie.