Spełnić marzenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Song of the west; Her mother's keeper
uczucia, miłość, rodzina
Edyta

"Pieśń gór" Samanta jest bardzo związana z Sabriną, swoją bliźniaczą siostrą. Kiedy dowiaduje się, że Sabrina oczekuje dziecka i potrzebuje jej pomocy, postanawia zrezygnować na jakiś czas z pracy W Filadelfii i przenieść się na ranczo siostry w Wyomingu. Monumentalne góry i rozległe równiny robią na niej wrażenie. Coraz bardziej niechętnie myśli o powrocie do zatłoczonego miasta. Kiedy...

"Pieśń gór"
Samanta jest bardzo związana z Sabriną, swoją bliźniaczą siostrą. Kiedy dowiaduje się, że Sabrina oczekuje dziecka i potrzebuje jej pomocy, postanawia zrezygnować na jakiś czas z pracy W Filadelfii i przenieść się na ranczo siostry w Wyomingu. Monumentalne góry i rozległe równiny robią na niej wrażenie. Coraz bardziej niechętnie myśli o powrocie do zatłoczonego miasta. Kiedy poznaje Jake’a, miejscowego ranczera, wie, że z tym mężczyzną chętnie spędziłaby resztę życia. Niestety Jake spotyka się z inną…

"Matka i córka"
Listy od matki coraz bardziej niepokoją Gwen, która dwa lata temu przeniosła się do Nowego Jorku. Jest przekonana, że matka zakochała się w młodszym o dwanaście lat mężczyźnie. Jedzie do rodzinnego domu w Luizjanie, by położyć kres gorszącemu związkowi. Jednak okazuje się, że Luke, przyjaciel matki, nie jest wcale tym, za kogo go uważała. Co gorsza Luke podoba się Gwen. Chętnie zaczęłaby się z nim spotykać. Jest tylko jeden problem – musiałaby rywalizować z matką…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Katarzyna Busłowska | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Zawsze zastanawiałam się jakby to było mieć siostrę bliźniaczkę. Podobno to coś więcej niż zwykłe pokrewieństwo i bardziej przypomina magię niż więzy krwi. Oddanie Sam zdaje się temu dowodzić. Bez zająknięcia rzuciła wszystko i pojechała opiekować się ciężarną siostrą.

Sam zakochała się w krajobrazach Wyomingu od pierwszego wejrzenia. Zdaje się jakby całe życie tam zmierzała. Za sprawą siostry wreszcie tam trafiła. Wszystko układało się wspaniale. Nie miała powodu, żeby wracać do Filadelfii. Wreszcie mogłaby być blisko Sabriny. Nawet miejscowe liceum zaproponowało jej pracę. To nawet mogłoby wypalić, gdyby nie Jake...

"Pieśń gór" to kolejna historia o tym, że niewyjaśnione nieporozumienia, duma, niedomówienia, przemilczenia i niepewność nie prowadzą do szczęśliwego zakończenia. Książka byłaby pewnie kiepska, gdyby nie napisała jej Nora Roberts. W jej powieściach krajobrazy są piękniejsze, żywioły bardziej niebezpieczne a miłość prawdziwsza.

Zuela | 2014-10-16

Dwa strasznie cukierkowe opowiadania,można dostać mdłości :-(

CrazyDaisy | 2014-02-05
Na półkach: Przeczytane, PDF

Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat "Pieśni gór" bo tylko tą część przeczytałam. Miło spędziłam czas z tą książką. Czyta się naprawdę przyjemnie, z resztą jak większość książek Nory Roberts. Historia ciekawie zbudowana. Polecam

isabelle142 | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szybko się czyta, jak wszystkie z tej serii :) Pierwsza opowieść podobała mi się znacznie bardziej, głównie za sprawą rudowłosego bohatera :D Po prostu cieszy mnie zerwanie ze schematem blond/ciemnowłosego faceta jako głównej postaci męskiej. Koncepcja z bliźniaczkami (ale różnymi jak dzień i noc!) też była super. Drugi tytuł był znacznie bardziej przewidywalny, od początku czułam, że rywalizacja jest tylko pozorna... Gdybym oceniała je osobno, pierwszej przyznałabym 8 gwiazdek, a drugiej pięć :)

soleiasta | 2016-01-27

Przewidywalne i cukierkowe. Nie jest to rodzaj literatury, przy której się odprężam - nie dla mnie te klimaty. Jednak muszę przyznać, że była to miła odskocznia od ciężkich książek i spędziłam nawet dość przyjemnie czas. Jednym słowem - odmóżdżacz.

like_speed | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 maja 2017

Historia na jeden wieczór, na odstresowanie i oderwanie od rzeczywistości.
Nauczycielka gimnastyki z wielkiego miasta przeprowadza się na ranczo by wspierać siostrę bliźniaczkę w trudnych chwilach. Tam poznaje pewnego nieokrzesanego kowboja.

aska903 | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Nora Roberts jest według mnie genialna jeśli chodzi o romans. Pierwsza powieść jest o siostrach bliźniaczkach z których jedna porzuca wszystko żeby zaopiekować się w trakcie ciąży tą drugą i tam poznaje swoją miłość. Pomimo, że broni się przed nią i chce uciec nie udaje jej się to. W drugiej powieści Gwen jedzie do matki, bo myśli że zakochała się ona w pewnym dużo młodszym pisarzu a nie chce żeby cierpiała. Okazuje się, że jednak to ona wpada w sidła miłości do tego mężczyzny. Jej miłość do matki jednak przezwycięża i chcąc być lojalną chce wyjechać, ale nagle okazuje się, ze to jednak nie romans a początki pisarstwa matki tak namąciły w tym wszystkim. Polecam tę książkę jeśli chce się trochę oderwać od rzeczywistości i poznać kolejne przygody miłości.

aannaa | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 03 września 2013

Szybko się czyta. Przyjemne opowiadania.

reni | 2011-03-10
Przeczytana: 08 marca 2011

Czytało się przyjemnie

bylynsky | 2016-08-23
Przeczytana: 03 października 2015

minusy: liczyłam na coś więcej niż zwykłe romansidło, bardzo przewidywalna książka
plusy: bardzo szybko i łatwo się czyta