Jak rozpocząć partię szachową. Część C: Debiuty zamknięte

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Penelopy"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szachowe "Penelopa"
szachy
hobby
Casthaluth

Trzecia cześć serii "Jak rozpocząć partię szachową" poświęcona została debiutom zamkniętym. Doskonała książka do nauki debiutów, autorka omawia poszczególne otwarcia, wskazują główne plany gry. Pozycja takie debiuty jak: gambit hetmański przyjęty oraz nieprzyjęty, obronę słowiańską, obronę Nimzowitscha, obronę Grunfelda, obronę królewsko-indyjską, obronę hetmańsko-indyjską, obronę Benoni, oraz obronę holenderską i partię angielską.

źródło opisu: Wydawnictwo Penelopa, 2004

źródło okładki: www.penelopa.pl