Sobiescy herbu Janina

kamk

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Antoniuss | 2016-03-13
Przeczytana: luty 2015

,,Sobiescy herby Janina" to popularnonaukowe wprowadzenie do dziejów jednego z najpotężniejszych rodów I Rzeczypospolitej. Jest napisana typowym dla gatunku lekkim językiem i trudno znaleźć w niej szczegółowe informacje na temat inny niż rodzinne koligacje. Autor zamieścił bibliografię (dosyć ubogą), jednak odwołań i przypisów, nawet do źródeł, brak, co nieco mnie zirytowało. Ogólnie ta książka skierowana jest raczej dla pasjonatów zaczynających przygodę z tematem. Sporą zaletą pozycji jest opisanie całych znanych dziejów rodu, a nie tylko biografii Jana III.

roberto29 | 2018-02-11
Przeczytana: 26 lutego 2018