Okładka książki Zapałka na zakręcie

Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
miłość nastolatków, Mada
typ
papier
6.72 (4001 ocen i 229 opinii)

Opis książki

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Nie jest to jakaś beznadziejna książka, ale jakimś fenomenem to też zdecydowanie nie jest. Niby książka mądra, uczy o tym, żeby nie zadawać się z alkoholikami, a w razie potrzeby wygadać się zaufanej osobie. Jednak mimo to nie podobała mi się cała historia. Przewidywalna książka, momentami musiałem się po prostu z nią mordować, ale czasem czytało się dość przyjemnie. No, w każdym razie rewelacją to nie jest.

domisia890 | 2012-12-18
Przeczytana: 2011 rok

Cała książka ma w sobie dużo niedomówień i tajemnic a niektóre wątki wyjaśniają się dopiero z czasem.Utwór jest ciekawie skonstruowany, posiada dwa tory narracji. Najpierw poznajemy punkt widzenia Mady, a następnie tę samą sytuację widzimy oczami Marcina. Ten zabieg uświadamia nam, jak często mylimy się w ocenie innych i jak pochopnie wydajemy sądy. Książka wybitna czytając ją również można się wzruszyć.

Erdene | 2013-08-10

Bardzo polecam książki Krystyny Siesickiej wszystkim nastolatkom, którą lubią historie o zakochaniu. To jasne, że fanom fantastyki czy thrillerów, może one nie przypaść do gustu. To działa też w drugą stronę. Dla mnie swego czasu czytanie Zapałki na zakręcie było wyjątkowo przyjemne, ciepły klimat, historia miłosna w tle. Książki amerykańskich autorek mogą się po prostu schować przy Siesickiej ;).

FreePaula | 2013-11-12
Przeczytana: 2007 rok

Fajna powieść dla młodzieży, z początku banalna, jednak z czasem Krystyna Siesicka pokazuje nam, że nic nie jest takie łatwe, jak wskazują pozory. Emocje, uczucia, pełno wątpliwości- ja osobiście wciągnęłam się w historię Mady i Marcina, polubiłam ich, jakbym znała ich od zawsze.
Warto przeczytać tę książkę, a może właśnie to w niej znajdziesz wskazówki, które pomogą ogarnąć przyszłość?

Mysza_99 | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Po latach nie robi już takiego wrażenia. Chyba dorosłam. Pamiętam, że kiedyś czytałam z wypiekami na twarzy i to nie jeden, nie dwa razy, a kilka. Teraz... owszem, miło sobie przypomnieć tę książkę, ale miejsce przeżywania i podniecenia zajęło nikłe zainteresowanie. No ale tak to bywa z książkami dla młodzieży.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Milśka | 2014-06-30
Przeczytana: 2013 rok

Przeczytana po raz kolejny zrobiła na mnie to samo ogromne wrażenie! Czytając ją w ciągu jednego dania ( bo naprawdę tak "wciąga")czułam ciągle motylki w brzuchu... jak gdybym ja przeżywała wszystko to o czym opowiada ta książka :)) Naprawdę warto przeczytać.

Kometa666 | 2012-05-12
Przeczytana: 11 maja 2012

Zaczęłam czytać i po kilku stronach odłożyłam na półkę z myślą "kolejna banalna powieść o rozchichotanych dziewczynkach", jednak coś mnie tknęło i do niej wróciłam. Cóż, nie żałuję, bo książka naprawdę mnie wciągnęła. :)

Marzycielka_ | 2013-08-06

Była to moja lektura i bardzo się cieszę,że miałam okazję po nią sięgnąć. Jestem romantyczką z krwi i kości i bardzo spodobała mi się fabuła. Tak samo powiedziała mi moja mama,więc książka zyskała u mnie dodatkowy plus.

Flora | 2011-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2011

Świetna książka, zwłaszcza dla nastolatek!
Jednak po jej przeczytaniu czuję niedosyt
Kończy się w niewłaściwym momencie i tylko czekam aż dorwę w swoje ręce " Pejzaż Sentymentalny " ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto