Zapałka na zakręcie

Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1 381
miłość nastolatków, Mada

Inne wydania

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna-mojeksiążki | 2011-06-18
Przeczytana: czerwiec 2011

Powracam do starych książek - i warto! "Zapałka" jest ciekawie napisana i czyta się ją jednym tchem - dodatkowo mogę przeczytać od razu II część (Pejzaż sentymentalny) oraz III część (Zatrzymaj echo), a nie w oderwaniu jak kiedyś. Jej dodatkowy atut - to czas trwania książki - lato, a ja lubię identyfikować książki z porą roku czy wydarzeniem."Zapałka" opowiada o trudnych tematach w prosty sposób - pokazuje różne punkty widzenia na ten sam temat.

Bardzo lubię książki Krystyny Siesickiej- to nie jest lektura tylko dla młodzieży, teraz czytałam ją oczami mamy nastolatki i odkryłam inne atuty.

Marttaa | 2014-08-15
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Uwielbiam do niej wracać. Idealna na wiosenne, albo letnie popołudnie. potrafi rozbawić, wzruszyć. Na końcu, aż ciężko rozstać się z głównymi bohaterami- Madą i Marcinem. Czytając książkę, aż chce się powiedzieć Marcinowi, żeby przestał się zgrywać i powiedział Madzie, co do niej czuje, no ale jednak los pokierował ich inaczej. Wspaniała książka dla młodych dziewczyn, ale nawet w starszym wieku, przyjemne wrócić do niej i powspominać :)

Katarzyna | 2014-04-25
Na półkach: 52/2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Książkę czytałam kilkanaście lat temu i sięgnęłam po nią ponownie, celem przypomnienia sobie o czym była, gdyż w pamięci utkwiło mi tylko imię głównej bohaterki. Cóż, dla młodzieży może jest to dobra lektura, dla starszych - niekoniecznie. Mnie się podobało i myślę, że w wolnej chwili zapoznam się bliżej z pozostałą twórczością pani Siesickiej.

Joanna | 2015-04-13

Jedna z moich ulubionych książek z okresu młodzieżowego, ale nawet teraz lubię od czasu do czasu po nią sięgnąć. Historia głównych bohaterów z pewnością nie jest banalna i jest to jedna z zalet tej książki, bo pisać dla młodzieży, by do nich trafiło to chyba nie jest łatwo. Do mnie Pani Siesicka zdecydowanie trafia.

Mysza_99 | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Po latach nie robi już takiego wrażenia. Chyba dorosłam. Pamiętam, że kiedyś czytałam z wypiekami na twarzy i to nie jeden, nie dwa razy, a kilka. Teraz... owszem, miło sobie przypomnieć tę książkę, ale miejsce przeżywania i podniecenia zajęło nikłe zainteresowanie. No ale tak to bywa z książkami dla młodzieży.

Michalina | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Jedna z nielicznych książek, które pokochałam i żal mi było je oddawać... Może dlatego, że jest jak odbicie lustrzane i zawiera w sobie tyle prawdy...? To jest książka, prawdziwa, taka, która dotarła do mnie wprost. I pomimo, iż została napisana dość dawno temu, to wciąż cieszy, urzeka, żyje.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Agnieszka | 2015-01-25

Niestety, opinia nie będzie z książki, ale z moich wspomnień po niej.
Nie mogłam się oderwać od jej lektury. A po jej zakończeniu miałam taki sentymentalny nastrój.
Zdecydowanie najlepsza z cyklu.

Aleksandra | 2015-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1983 rok

Cudowna opowieść o sprawach, które są zawsze aktualne, bez względu na lata, cywilizacje itp. Tolerancja, wyobcowanie itp. :) Cudownie napisana powieść do której warto wracać.

Wioletta | 2014-09-20
Na półkach: Wielokrotnie, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2014

Niesamowicie miło wrócić do tej książki po latach. Pełen sentymentalizm. To był mój absolutny HIT gdy byłam w liceum.