Okładka książki Zapałka na zakręcie

Zapałka na zakręcie

Autor:
Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
wydawnictwo
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
miłość nastolatków, Mada
typ
papier
6,72 (4123 ocen i 238 opinii)

Opis książki

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Elas777 | 2014-03-19
Przeczytana: 18 lutego 2014

"Zapałka na zakręcie" to powieść dosyć lekka i bardzo przyjemna. Jest to książka - o sprawach skomplikowanych, jak trudno spełniać czyjeś oczekiwania.
Opowiada o losach siedemnastoletniej Mady(skrót od Magdaleny) i Marcina. Są oni w sobie bardzo zakochani, lecz obie strony uważają, że druga jej nie kocha.
Akcja rozpoczyna się podczas wakacji, gdzie Mada i Marcin pierwszy raz się spotykają. Siedemnastolatka uważa, że matka, jej ukochanego, czuje niechęć do niej. Jest jednak zupełnie inny powód, bowiem Marcin skrywa przed Madą swoje tajemnicę.
Książka należy do tych, które, jak zwykle mawiam, są "niedokończoną opowieścią".
Następuję kontynuacja tej książki, recenzja pojawi się w swoim czasie na blogu.
Zapałkę wszystkim polecam!

Melba | 2014-03-04

Ach, to uczucie cudowne, kiedy człowiek czyta o zakochanych 17-latkach myśląc z drżeniem w sercu: "ja też tak będę miała". Została mi w pamięci spódnica z dżerseju (sama nazwa brzmiała dorosło :) i canasta, w którą grywała mama głównej bohaterki. Dziś sama gram w kanastę, zauroczenie książką minęło (prawo wieku), ale pozostał do niej wielki sentyment i cała góra cudownych wspomnień :)
Pani Siesicka pisze o miłości nastolatków, trudno więc oczekiwać emocji rodem z "Anny KAreniny", ale robi to w sposób niezwykle mądry I ciekawy. Dzisiejsza młodzież z ciekawością powinna sięgnąć po tę książkę choćby po to, by zobaczyć jak grzecznie, kulturalnie I międzypokoleniowo można rozwiązywać w życiu różne problem.

isabell_96 | 2013-12-07
Przeczytana: sierpień 2011

Ta książka rozpoczęła moją fascynację twórczością Krystyny Siesickiej, której zawdzięczam bardzo dużo zmian w moim życiu. Jeśli chodzi o ,,zapałkę na zakręcie" to po prostu przyprawiła mnie o wytrzeszcz oczu. Po raz pierwszy miałam wówczas do czynienia z ukazaniem tej samej historii z dwóch, różnych perspektyw-chłopaka i dziewczyny.Powieść przepełniona była zaskakującymi wydarzeniami. Ale na wybitność tej jakże ,,zwyczajnej książki młodzieżowej" miało wpływ jeszcze wiele innych aspektów, m.in. historia tych dwojga nastolatków nie zakończyła się happy-endem, dlatego mogłam snuć własne wizje nad losem zakochanej pary.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Milśka | 2014-06-30
Przeczytana: 2013 rok

Przeczytana po raz kolejny zrobiła na mnie to samo ogromne wrażenie! Czytając ją w ciągu jednego dania ( bo naprawdę tak "wciąga")czułam ciągle motylki w brzuchu... jak gdybym ja przeżywała wszystko to o czym opowiada ta książka :)) Naprawdę warto przeczytać.

Słynna, a może nie, zapałka na zakręcie.

Pierwsza książka, do której wracałam nieskończenie wiele razy. Opowieść o niewinnym zakochaniu. O rozterkach dojrzewającego serca, które dopiero odkrywa i próbuje stworzyć definicję prawdziwej miłości.

Saya | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Ostatnio czytałam tę książkę mając jakieś 13 lat. Postanowiłam do niej wrócić. Byłam ciekawa w jaki sposób odbiorę ją po tych 10 latach. Jestem nieco zaskoczona swoimi wnioskami, ale to dobrze :)Warto było przeczytać ją ponownie.

PannaKarina | 2012-06-15
Przeczytana: grudzień 2008

Ciekawa opowieść o miłościach dwóch pokoleń. Jedna należy zaliczyć do tej "pierwszej", nastoletniej miłości, drugą zaś do tej dojrzałej, lecz niespełnionej. Książka jest lekka, czyta się ją szybko i przyjemnie.

malwina | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

ta książka nie zachwyciła mnie ale polecam może komuś przypadnie opowiada o miłości dwóch nastotatków jest wywrotna i tajemnicza miłego czytanka :)

ewam | 2014-02-19
Przeczytana: 01 marca 1985

Chyba jedna z moich pierwszych ksiazek ,w ktorych sie zakochalam jako nastolatka.Zostala mi w pamieci do dzis .

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku