Zapałka na zakręcie

Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1 372
miłość nastolatków, Mada

Inne wydania

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: zdjęcie autorskie

• Alicja w krainie czasów
  • Egzekucja w dobrej wierze

8,42 (12 ocen i opinii)
Zadurzenie
Eve Ainsworth

6,75 (4 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda
Włodzimierz Nowak

6,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Joanna | 2015-04-13

Jedna z moich ulubionych książek z okresu młodzieżowego, ale nawet teraz lubię od czasu do czasu po nią sięgnąć. Historia głównych bohaterów z pewnością nie jest banalna i jest to jedna z zalet tej książki, bo pisać dla młodzieży, by do nich trafiło to chyba nie jest łatwo. Do mnie Pani Siesicka zdecydowanie trafia.

Mysza_99 | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Po latach nie robi już takiego wrażenia. Chyba dorosłam. Pamiętam, że kiedyś czytałam z wypiekami na twarzy i to nie jeden, nie dwa razy, a kilka. Teraz... owszem, miło sobie przypomnieć tę książkę, ale miejsce przeżywania i podniecenia zajęło nikłe zainteresowanie. No ale tak to bywa z książkami dla młodzieży.

Michalina | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Jedna z nielicznych książek, które pokochałam i żal mi było je oddawać... Może dlatego, że jest jak odbicie lustrzane i zawiera w sobie tyle prawdy...? To jest książka, prawdziwa, taka, która dotarła do mnie wprost. I pomimo, iż została napisana dość dawno temu, to wciąż cieszy, urzeka, żyje.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Agnieszka | 2015-01-25

Niestety, opinia nie będzie z książki, ale z moich wspomnień po niej.
Nie mogłam się oderwać od jej lektury. A po jej zakończeniu miałam taki sentymentalny nastrój.
Zdecydowanie najlepsza z cyklu.

Aleksandra | 2015-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1983 rok

Cudowna opowieść o sprawach, które są zawsze aktualne, bez względu na lata, cywilizacje itp. Tolerancja, wyobcowanie itp. :) Cudownie napisana powieść do której warto wracać.

Wioletta | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Niesamowicie miło wrócić do tej książki po latach. Pełen sentymentalizm. To był mój absolutny HIT gdy byłam w liceum.

Natalia | 2014-04-16

Kasiążka mojego dzieciństwa. Bardzo miło ją wspominam. I koniecznie musze do niej wrócić w wolnej chwili :)

Klaudia Lewandowska | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Bo chciałam sobie przypomnieć nastoletnie miłości...

KateKatieKatrin | 2013-10-27
Przeczytana: 10 marca 2012

Nie jestem jakąś szczególną fanką takich książek, ale nudziło mi się, a poza tym poleciła mi ją moja pani od polskiego, więc postanowiłam przeczytać. Przeczytałam ją w jeden dzień, bo chciałam jak najszybciej dowiedzieć się jak potoczą się losy Mady i Marcina, jednak koniec książki mnie bardzo rozczarował.

Od samego początku nie przypadła mi do gustu główna bohaterka- Mada, co jest zdrobnieniem od imienia Matylda (nie wiem, czy bym na to wpadła). Nie wiem dokładnie dlaczego, ale była według mnie dziwna, bardziej polubiłam Marcina.

Nie podoba mi się to, jak autorka wszystko opisuje. Moim zdaniem opisy są niejasne i niespójne, autorka zachowuje nieład w całej książce, że myślę, iż to było zamierzone, nieład artystyczny. Jednak nie mam pojęcia dlaczego, ale chcę poznać dalsze losy bohaterów.