Zapałka na zakręcie

Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
6,73 (4172 ocen i 240 opinii)
miłość nastolatków, Mada

Inne wydania

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

• Nie tacy oni straszni
  • Z jednym wyjątkiem
  • Złączeni
  • Podziemny labirynt
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie

6 (3 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Maga | 2014-12-21
Przeczytana: 15 lipca 2014

Co by tu dużo pisać... Piękna. Odpowiada na najważniejsze pytania jakie może sobie zadać 15-letni nastolatek. Narrator pierwszo-osobowy i dwa punkty widzenia - to to co w książkach kocham. Pełna miłości, czułości i tajemnic książka, doskonała na chłodne letnie wieczory. Polecam każdemu, kto choć odrobinę ma duszę i serce nastolatka.

Joanna | 2015-04-13

Jedna z moich ulubionych książek z okresu młodzieżowego, ale nawet teraz lubię od czasu do czasu po nią sięgnąć. Historia głównych bohaterów z pewnością nie jest banalna i jest to jedna z zalet tej książki, bo pisać dla młodzieży, by do nich trafiło to chyba nie jest łatwo. Do mnie Pani Siesicka zdecydowanie trafia.

| 2014-03-25
Przeczytana: 25 lutego 2012

Zapałka na zakręcie to zdecydowanie moja ulubiona książka Krystyny Siesickiej. Zawsze do niej wracam gdy zaczyna się jesień. Niesamowicie wzruszyła mnie historia Mady i Marcina. Myślę, że każdy chciałby przeżyć taką miłość (ale niekoniecznie z takim zakończeniem). Uwielbiam i szczerze polecam! :)

Michalina | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Jedna z nielicznych książek, które pokochałam i żal mi było je oddawać... Może dlatego, że jest jak odbicie lustrzane i zawiera w sobie tyle prawdy...? To jest książka, prawdziwa, taka, która dotarła do mnie wprost. I pomimo, iż została napisana dość dawno temu, to wciąż cieszy, urzeka, żyje.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Sawalka | 2014-11-07

Moja ulubiona powieść dla nastolatek, po którą sięgam do dziś w chwilach smutku i zwątpienia. Książka o nadziei i o tym, że warto czasem dać człowiekowi drugą szansę.Ma ponadczasowy wymiar i mimo , że akcja rozgrywa się w innych czasach jej przesłanie jest uniwersalne.

Agnieszka | 2015-01-25

Niestety, opinia nie będzie z książki, ale z moich wspomnień po niej.
Nie mogłam się oderwać od jej lektury. A po jej zakończeniu miałam taki sentymentalny nastrój.
Zdecydowanie najlepsza z cyklu.

Aleksandra | 2015-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1983 rok

Cudowna opowieść o sprawach, które są zawsze aktualne, bez względu na lata, cywilizacje itp. Tolerancja, wyobcowanie itp. :) Cudownie napisana powieść do której warto wracać.

Natalia | 2014-04-16

Kasiążka mojego dzieciństwa. Bardzo miło ją wspominam. I koniecznie musze do niej wrócić w wolnej chwili :)

effic | 2015-05-28

Wielki sentyment z wczesnej młodości. Dobra literatura dla wchodzących w życie.