Okładka książki Zapałka na zakręcie

Zapałka na zakręcie

Autor:
Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
wydawnictwo
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
miłość nastolatków, Mada
typ
papier
6,72 (4109 ocen i 236 opinii)

Opis książki

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Melba | 2014-03-04

Ach, to uczucie cudowne, kiedy człowiek czyta o zakochanych 17-latkach myśląc z drżeniem w sercu: "ja też tak będę miała". Została mi w pamięci spódnica z dżerseju (sama nazwa brzmiała dorosło :) i canasta, w którą grywała mama głównej bohaterki. Dziś sama gram w kanastę, zauroczenie książką minęło (prawo wieku), ale pozostał do niej wielki sentyment i cała góra cudownych wspomnień :)
Pani Siesicka pisze o miłości nastolatków, trudno więc oczekiwać emocji rodem z "Anny KAreniny", ale robi to w sposób niezwykle mądry I ciekawy. Dzisiejsza młodzież z ciekawością powinna sięgnąć po tę książkę choćby po to, by zobaczyć jak grzecznie, kulturalnie I międzypokoleniowo można rozwiązywać w życiu różne problem.

isabell_96 | 2013-12-07
Przeczytana: sierpień 2011

Ta książka rozpoczęła moją fascynację twórczością Krystyny Siesickiej, której zawdzięczam bardzo dużo zmian w moim życiu. Jeśli chodzi o ,,zapałkę na zakręcie" to po prostu przyprawiła mnie o wytrzeszcz oczu. Po raz pierwszy miałam wówczas do czynienia z ukazaniem tej samej historii z dwóch, różnych perspektyw-chłopaka i dziewczyny.Powieść przepełniona była zaskakującymi wydarzeniami. Ale na wybitność tej jakże ,,zwyczajnej książki młodzieżowej" miało wpływ jeszcze wiele innych aspektów, m.in. historia tych dwojga nastolatków nie zakończyła się happy-endem, dlatego mogłam snuć własne wizje nad losem zakochanej pary.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Słynna, a może nie, zapałka na zakręcie.

Pierwsza książka, do której wracałam nieskończenie wiele razy. Opowieść o niewinnym zakochaniu. O rozterkach dojrzewającego serca, które dopiero odkrywa i próbuje stworzyć definicję prawdziwej miłości.

Saya | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Ostatnio czytałam tę książkę mając jakieś 13 lat. Postanowiłam do niej wrócić. Byłam ciekawa w jaki sposób odbiorę ją po tych 10 latach. Jestem nieco zaskoczona swoimi wnioskami, ale to dobrze :)Warto było przeczytać ją ponownie.

PannaKarina | 2012-06-15
Przeczytana: grudzień 2008

Ciekawa opowieść o miłościach dwóch pokoleń. Jedna należy zaliczyć do tej "pierwszej", nastoletniej miłości, drugą zaś do tej dojrzałej, lecz niespełnionej. Książka jest lekka, czyta się ją szybko i przyjemnie.

ewam | 2014-02-19
Przeczytana: 01 marca 1985

Chyba jedna z moich pierwszych ksiazek ,w ktorych sie zakochalam jako nastolatka.Zostala mi w pamieci do dzis .

Ania | 2010-12-17

Jedna z najlepszych książek młodzińczych lat.Mądra, pouczająca, fascynująca.Dobra lektura nadobowiązkowa.

Jeniulka | 2011-01-17

Była w zawodówce moją lekturą ale i tak fajnie się czytało

Beata | 2010-12-13

Dawno temu tą książkę przeczytałam.Miło ją wspominam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto