Lubimyczytać.pl to:

Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
miłość nastolatków, Mada
typ
papier
6.7 (3836 ocen i 216 opinii)

Opis książki

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Flora | 2011-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2011

Świetna książka, zwłaszcza dla nastolatek!
Jednak po jej przeczytaniu czuję niedosyt
Kończy się w niewłaściwym momencie i tylko czekam aż dorwę w swoje ręce " Pejzaż Sentymentalny " ;)

Wiktoria | 2013-12-28

Gdybym miała określić ją jednym słowem,napisałabym "sentymentalna". Bo to tak na prawdę sentymentalna opowieść,która toczy się w czasach,gdy moja mama była jeszcze młoda,a cukier był na kartki.

aniczkas | 2014-02-12

Razem z " Zapałką.." narodziła się moja miłość do czytania i już ze mną została... na szczęście.

Kasia | 2013-07-16

Jak dla mnie super książka !!! Wciągająca, lekko się ją czyta , po prostu nic dodać, nic ująć :)

Basiątko | 2014-02-14

książka z lat mojej młodości byłam nią zachwycona dziś na samo wspomnienie łza kręci się w oku

larysa | 2010-11-04

Myślę o niej z sentymentem, jedna z moich ulubionych w czasach szkolnych...

Danuta | 2014-03-09
Przeczytana: 1970 rok

Książka ze starszego dzieciństwa, chyba 6-7 klasa. Byłam oczarowana ;)

Naila | 2011-02-21

Czytałam dawno temu, taka powieść o nastolatkach, sympatyczna

aśka | 2011-09-04
Przeczytana: sierpień 2011

W wakacje wróciłam do tej powieści i nie żałuję. GENIUSZ.

Agnieszka | 2011-02-20

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku