Zapałka na zakręcie

Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1 385
miłość nastolatków, Mada

Inne wydania

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jessyxx | 2014-03-13

książki Siesickiej to to co po prostu kocham..
chociaż rozczarował mnie koniec to i tak pozostanie ona w mojej pamięci ..

Niesamowite, że po tylu latach ciągle tak świetnie pamiętam tą książkę.

kaprys | 2014-08-03

uwielbiałam ja jako nastolatka, idealna powieść dla nastolatki:)

Sikora | 2014-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2014

Kiedy mama przyniosła mi z biblioteki starą, zżółkniętą książkę, której strony wypadały i ledwo co się trzymały, skwitowałam to krótko: "Jak oni mogą trzymać takie książki w bibliotece!". Niechętnie zaczęłam ją czytać. Jak się później okazało po raz kolejny oceniłam pochopnie książkę po okładce. Nie wiem czy kiedykolwiek się tego oduczę... Po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, ze to właśnie książka, na którą tak długo miałam ochotę i której tak długo szukałam. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy przeczytałam ostatnie słowa książki i spojrzałam na zegarek, okazało się, że była 3 w nocy. Tak bardzo wciągnęła mnie ta historia, że nie byłam w stanie się od niej oderwać. Nie ukrywam rozczarowania z zakończenia tej historii. Bo co do tego miałam zupełnie inne przeczucia. O jakości książki może świadczyć przeżycie razem z bohaterami tej historii. Czytając, miałam uczucie jakbym stała obok Mady i Marcina. Uśmiechałam się, płakałam, miałam ochotę zabić Olo za wygadanie "sekretu...

Anna-mojeksiążki | 2011-06-18
Przeczytana: czerwiec 2011

Powracam do starych książek - i warto! "Zapałka" jest ciekawie napisana i czyta się ją jednym tchem - dodatkowo mogę przeczytać od razu II część (Pejzaż sentymentalny) oraz III część (Zatrzymaj echo), a nie w oderwaniu jak kiedyś. Jej dodatkowy atut - to czas trwania książki - lato, a ja lubię identyfikować książki z porą roku czy wydarzeniem."Zapałka" opowiada o trudnych tematach w prosty sposób - pokazuje różne punkty widzenia na ten sam temat.

Bardzo lubię książki Krystyny Siesickiej- to nie jest lektura tylko dla młodzieży, teraz czytałam ją oczami mamy nastolatki i odkryłam inne atuty.

Marttaa | 2014-08-15
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Uwielbiam do niej wracać. Idealna na wiosenne, albo letnie popołudnie. potrafi rozbawić, wzruszyć. Na końcu, aż ciężko rozstać się z głównymi bohaterami- Madą i Marcinem. Czytając książkę, aż chce się powiedzieć Marcinowi, żeby przestał się zgrywać i powiedział Madzie, co do niej czuje, no ale jednak los pokierował ich inaczej. Wspaniała książka dla młodych dziewczyn, ale nawet w starszym wieku, przyjemne wrócić do niej i powspominać :)

Katarzyna | 2014-04-25
Na półkach: 52/2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Książkę czytałam kilkanaście lat temu i sięgnęłam po nią ponownie, celem przypomnienia sobie o czym była, gdyż w pamięci utkwiło mi tylko imię głównej bohaterki. Cóż, dla młodzieży może jest to dobra lektura, dla starszych - niekoniecznie. Mnie się podobało i myślę, że w wolnej chwili zapoznam się bliżej z pozostałą twórczością pani Siesickiej.

Joanna | 2015-04-13

Jedna z moich ulubionych książek z okresu młodzieżowego, ale nawet teraz lubię od czasu do czasu po nią sięgnąć. Historia głównych bohaterów z pewnością nie jest banalna i jest to jedna z zalet tej książki, bo pisać dla młodzieży, by do nich trafiło to chyba nie jest łatwo. Do mnie Pani Siesicka zdecydowanie trafia.

Mysza_99 | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Po latach nie robi już takiego wrażenia. Chyba dorosłam. Pamiętam, że kiedyś czytałam z wypiekami na twarzy i to nie jeden, nie dwa razy, a kilka. Teraz... owszem, miło sobie przypomnieć tę książkę, ale miejsce przeżywania i podniecenia zajęło nikłe zainteresowanie. No ale tak to bywa z książkami dla młodzieży.

Michalina | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Jedna z nielicznych książek, które pokochałam i żal mi było je oddawać... Może dlatego, że jest jak odbicie lustrzane i zawiera w sobie tyle prawdy...? To jest książka, prawdziwa, taka, która dotarła do mnie wprost. I pomimo, iż została napisana dość dawno temu, to wciąż cieszy, urzeka, żyje.