Zapałka na zakręcie

Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1 366
miłość nastolatków, Mada

Inne wydania

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

• Dotrzymana obietnica
  • Zero
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Dobry kłamca
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Krocząc w ciemności
  • W drodze nad Morze Żółte
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

8 (1 ocen i opinii)
Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Agnieszka | 2015-01-25

Niestety, opinia nie będzie z książki, ale z moich wspomnień po niej.
Nie mogłam się oderwać od jej lektury. A po jej zakończeniu miałam taki sentymentalny nastrój.
Zdecydowanie najlepsza z cyklu.

Aleksandra | 2015-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1983 rok

Cudowna opowieść o sprawach, które są zawsze aktualne, bez względu na lata, cywilizacje itp. Tolerancja, wyobcowanie itp. :) Cudownie napisana powieść do której warto wracać.

Natalia | 2014-04-16

Kasiążka mojego dzieciństwa. Bardzo miło ją wspominam. I koniecznie musze do niej wrócić w wolnej chwili :)

Basiątko | 2014-02-14

książka z lat mojej młodości byłam nią zachwycona dziś na samo wspomnienie łza kręci się w oku

Klaudia | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Bo chciałam sobie przypomnieć nastoletnie miłości...

KateKatieKatrin | 2013-10-27
Przeczytana: 10 marca 2012

Nie jestem jakąś szczególną fanką takich książek, ale nudziło mi się, a poza tym poleciła mi ją moja pani od polskiego, więc postanowiłam przeczytać. Przeczytałam ją w jeden dzień, bo chciałam jak najszybciej dowiedzieć się jak potoczą się losy Mady i Marcina, jednak koniec książki mnie bardzo rozczarował.

Od samego początku nie przypadła mi do gustu główna bohaterka- Mada, co jest zdrobnieniem od imienia Matylda (nie wiem, czy bym na to wpadła). Nie wiem dokładnie dlaczego, ale była według mnie dziwna, bardziej polubiłam Marcina.

Nie podoba mi się to, jak autorka wszystko opisuje. Moim zdaniem opisy są niejasne i niespójne, autorka zachowuje nieład w całej książce, że myślę, iż to było zamierzone, nieład artystyczny. Jednak nie mam pojęcia dlaczego, ale chcę poznać dalsze losy bohaterów.

isabell_96 | 2013-12-07
Przeczytana: sierpień 2011

Ta książka rozpoczęła moją fascynację twórczością Krystyny Siesickiej, której zawdzięczam bardzo dużo zmian w moim życiu. Jeśli chodzi o ,,zapałkę na zakręcie" to po prostu przyprawiła mnie o wytrzeszcz oczu. Po raz pierwszy miałam wówczas do czynienia z ukazaniem tej samej historii z dwóch, różnych perspektyw-chłopaka i dziewczyny.Powieść przepełniona była zaskakującymi wydarzeniami. Ale na wybitność tej jakże ,,zwyczajnej książki młodzieżowej" miało wpływ jeszcze wiele innych aspektów, m.in. historia tych dwojga nastolatków nie zakończyła się happy-endem, dlatego mogłam snuć własne wizje nad losem zakochanej pary.

KyuWon | 2015-06-20
Przeczytana: 2005 rok

Mając te 12-13 lat, kochałam się w twórczości Siesickiej, a "Zapałka" była jej moją pierwszą książką dzięki której wciągnęłam się później w szereg innych :) Uważam, że są to idealne pozycje właśnie dla młodych dziewczynek, nastolatek, które znajdą w nich typowe dla tego wieku problemy życia codziennego, uczuciowego, a które zarazem nie są przepełnione seksem, wulgaryzmami i innymi znacznikami literatury dzisiejszych czasów. Sama chętnie wrócę do tej książki nawet teraz, kiedy mam troszkę więcej nić 14 lat ;) Zdecydowanie polecam! :)

Maga | 2014-12-21
Przeczytana: 15 lipca 2014

Co by tu dużo pisać... Piękna. Odpowiada na najważniejsze pytania jakie może sobie zadać 15-letni nastolatek. Narrator pierwszo-osobowy i dwa punkty widzenia - to to co w książkach kocham. Pełna miłości, czułości i tajemnic książka, doskonała na chłodne letnie wieczory. Polecam każdemu, kto choć odrobinę ma duszę i serce nastolatka.

| 2014-03-25
Przeczytana: 25 lutego 2012

Zapałka na zakręcie to zdecydowanie moja ulubiona książka Krystyny Siesickiej. Zawsze do niej wracam gdy zaczyna się jesień. Niesamowicie wzruszyła mnie historia Mady i Marcina. Myślę, że każdy chciałby przeżyć taką miłość (ale niekoniecznie z takim zakończeniem). Uwielbiam i szczerze polecam! :)