Zapałka na zakręcie

Cykl: Zapałka na zakręcie (tom 1)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1 374
miłość nastolatków, Mada

Inne wydania

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych ...

źródło opisu: Wydawca

Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (28 ocen i opinii)

Po nitce do szczęścia
Karolina Wilczyńska

7,07 (29 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Joanna | 2015-04-13

Jedna z moich ulubionych książek z okresu młodzieżowego, ale nawet teraz lubię od czasu do czasu po nią sięgnąć. Historia głównych bohaterów z pewnością nie jest banalna i jest to jedna z zalet tej książki, bo pisać dla młodzieży, by do nich trafiło to chyba nie jest łatwo. Do mnie Pani Siesicka zdecydowanie trafia.

Mysza_99 | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Po latach nie robi już takiego wrażenia. Chyba dorosłam. Pamiętam, że kiedyś czytałam z wypiekami na twarzy i to nie jeden, nie dwa razy, a kilka. Teraz... owszem, miło sobie przypomnieć tę książkę, ale miejsce przeżywania i podniecenia zajęło nikłe zainteresowanie. No ale tak to bywa z książkami dla młodzieży.

Michalina | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Jedna z nielicznych książek, które pokochałam i żal mi było je oddawać... Może dlatego, że jest jak odbicie lustrzane i zawiera w sobie tyle prawdy...? To jest książka, prawdziwa, taka, która dotarła do mnie wprost. I pomimo, iż została napisana dość dawno temu, to wciąż cieszy, urzeka, żyje.

Kotkad | 2014-01-31

Polecam w czasach dzieciństwa, oj te czasy biegania do biblioteki po lekcjach i czytania masami, to jedna z tych książek która odbiła się na moim umiłowaniu do czytania. Po tylu latach i lekturach nadal pamiętam przygody Magdy, tytuł książki i autorkę to samo przemawia za jakością

Agnieszka | 2015-01-25

Niestety, opinia nie będzie z książki, ale z moich wspomnień po niej.
Nie mogłam się oderwać od jej lektury. A po jej zakończeniu miałam taki sentymentalny nastrój.
Zdecydowanie najlepsza z cyklu.

Aleksandra | 2015-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1983 rok

Cudowna opowieść o sprawach, które są zawsze aktualne, bez względu na lata, cywilizacje itp. Tolerancja, wyobcowanie itp. :) Cudownie napisana powieść do której warto wracać.

Wioletta | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Niesamowicie miło wrócić do tej książki po latach. Pełen sentymentalizm. To był mój absolutny HIT gdy byłam w liceum.

Dorotka_eu | 2016-03-15
Na półkach: Z dzieciństwa, Mam, Przeczytane

Wspomnienie z dzieciństwa, która z nas wtedy nie czytała zapałki!? Ciekawe, czy dziewczynki nadal po nią sięgają?

Natalia | 2014-04-16

Kasiążka mojego dzieciństwa. Bardzo miło ją wspominam. I koniecznie musze do niej wrócić w wolnej chwili :)

Klaudia Lewandowska | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Bo chciałam sobie przypomnieć nastoletnie miłości...