Wielka księga kwiatów. Sztuka kompozycji i pielęgnowania

Okładka książki Wielka księga kwiatów. Sztuka kompozycji i pielęgnowania John Brookes
Okładka książki Wielka księga kwiatów. Sztuka kompozycji i pielęgnowania
John Brookes Wydawnictwo: Debit flora i fauna
flora i fauna
The Indoor Garden Book: The Complete Guide to the Creative Use of Plants and Flowers in the Home
Debit
1994-01-01
1994-01-01
Wanda Michałowska
kwiaty pielęgnacja kwiatów

Właściwie to trudno zaliczyć tę książkę do przeczytanych, bo ją się po prostu poczytuje w razie potrzeby. Korzystałam z niej jednak tak często, przeglądając nie tylko w poszukiwaniu konkretnych informacji o roślinach, ale także, żeby sobie pooglądać piękne fotografie, że uznałam iż można umieścić ją na półce "Przeczytane".
Książka jest dopracowana pod względem edytorskim i merytorycznym i dla miłośników roślin doniczkowych oraz kompozycji roślinnych może stanowić ciekawe źródło informacji i inspiracji.

Książka jest dopracowana pod względem edytorskim i...

Pięknie ilustrowana, bardzo dobra książka o roślinach w domu i mieszkaniu. Wszystko co potrzeba, żeby rozpocząć na poważnie przygodę z wykorzystaniem i uprawą roślin wewnątrz domów lub mieszkań. Zawiera świetne teksty i setki znakomitych ilustracji.
Książkę rozpoczyna wstęp, po którym następuje siedem niezwykle ciekawych rozdziałów. Kolejne rozdziały omawiają dekoracyjne właściwości roślin, mówią o eksponowaniu roślin, kompozycjach z kwiatów ciętych, kompozycjach z kwiatów suchych, zawierają przewodnik pokojowy, przewodnik poszukiwacza roślin i traktują o pielęgnacji roślin. Szczególnie polecam przewodnik poszukiwacz roślin i rozdział o pielęgnacji roślin: oba są naprawdę świetne. Reszta książki też bez większych zarzutów i bardzo dobra. Książka kończy się słownikiem, indeksem i podziękowaniami.
Z książki wielokrotnie korzystałem i nadal z niej chętnie korzystam. Zawiera wiele przydatnych informacji, jest źródłem inspiracji i można się z niej wiele nauczyć, dowiedzieć. Bardzo dobra książka dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką uprawy roślin doniczkowych, aranżacjami i kompozycjami roślinnymi. Mniej niż siedem gwiazdek po prostu nie da się wystawić.

• PRZECZYTANE - Rośliny
  • Chętnie wymienię (także na Fincie)
  • Poradniki
  • Zielarstwo

Dodaj cytat z książki Wielka księga kwiatów. Sztuka kompozycji i pielęgnowania