Wielka księga kwiatów. Sztuka kompozycji i pielęgnowania

Tłumaczenie: Wanda Michałowska
Wydawnictwo: Debit
The Indoor Garden Book: The Complete Guide to the Creative Use of Plants and Flowers in the Home
83-85298-20-7
kwiaty, pielęgnacja kwiatów
Katarzyna

Książka jest przystępnie napisanym przewodnikiem po sztuce pielęgnowania i niekonwencjonalnego wykorzystania roślin w domu. Starannie opracowana, z ponad tysiacem ilustracji, pokazuje setki fascynujacych pomysłów dekorowania wnetrz i wprowadza krok po kroku w tajniki projektowania i tworzenia kompozycji kwiatowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 1994

Jarosław Wiśniewski | 2015-11-08

Pięknie ilustrowana, bardzo dobra książka o roślinach w domu i mieszkaniu. Wszystko co potrzeba, żeby rozpocząć na poważnie przygodę z wykorzystaniem i uprawą roślin wewnątrz domów lub mieszkań. Zawiera świetne teksty i setki znakomitych ilustracji.
Książkę rozpoczyna wstęp, po którym następuje siedem niezwykle ciekawych rozdziałów. Kolejne rozdziały omawiają dekoracyjne właściwości roślin, mówią o eksponowaniu roślin, kompozycjach z kwiatów ciętych, kompozycjach z kwiatów suchych, zawierają przewodnik pokojowy, przewodnik poszukiwacza roślin i traktują o pielęgnacji roślin. Szczególnie polecam przewodnik poszukiwacz roślin i rozdział o pielęgnacji roślin: oba są naprawdę świetne. Reszta książki też bez większych zarzutów i bardzo dobra. Książka kończy się słownikiem, indeksem i podziękowaniami.
Z książki wielokrotnie korzystałem i nadal z niej chętnie korzystam. Zawiera wiele przydatnych informacji, jest źródłem inspiracji i można się z niej wiele nauczyć, dowiedzieć. Bardzo dobra...

Klaudia | 2016-09-21
Na półkach: 2016, Poradniki, Przeczytane