Wszystko albo nic

Wydawnictwo: HarperCollins
For all my tomorrows
śmierć, przyjaciel, miłość, uczucia
Ag2S

Po śmierci męża, policyjnego detektywa, Lynn bardzo liczyła na pomoc Rydera. Był przecież przyjacielem jej męża, ojcem chrzestnym ich dzieci. Jednak Ryder odchodzi z policji i wyjeżdża z Seattle. Lynn krok po kroku organizuje sobie życie od nowa. Zakłada firmę, próbuje godzić obowiązki zawodowe z obowiązkami samotnej matki. Mijają trzy lata. Ryder wraca do Seattle, jednak rozżalona Lynn wyraźnie go unika. Nie wierzy, że znów mogą być przyjaciółmi. Jest zdumiona, gdy Ryder zaprasza ją na randkę. Odmawia - przecież dotąd traktowała go jak starszego brata. Jednak Ryder nie poddaje się tak łatwo. Powoli, ale zdecydowanie wkracza w życie Lynn i jej dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

książek: 2085
Aneczka | 2014-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z wymiany
Przeczytana: 11 marca 2014

Z prozą Debbie Macomber miałam do czynienia wiele razy i niezmiennie jest to spotkanie ciekawe, a zarazem owocne w emocjonalne doznania. Z pewnością, że sięgam po dobrą lekturę, nastawiłam się na niepowtarzalne wrażenia wyniesione z omawianej niżej powieści. Całe szczęście, że znów się nie zawiodłam, gdyż autorka udowodniła swoją wyjątkowość. Powołała do życia nietuzinkowych bohaterów, wymagając od nich wykazania się wewnętrzną siłą oraz niezachwianą wiarą w lepsze jutro.

Lynn Danfort zostaje wdową. Jej mąż Gary był policjantem zastrzelonym podczas pełnienia służbowych obowiązków. Przyjaźnił się z Ryder'em, który jednocześnie jest ojcem chrzestnym ich dzieci: MIchelle i Jasona. Po śmierci, za którą czuje się odpowiedzialny, rezygnuje z pracy i wyjeżdża z miasta. Lynn próbuje żyć na własny rachunek, odbudować pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa, zakłada firmę, staje się kobietą niezależną, odnosi sukcesy zawodowe, ale przytłacza ją ciężar problemów związanych z samotnym...

Lenka | 2012-10-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 27 października 2012

Lekka, łatwa i przyjemna, do przeczytania na jesienny wieczór :) prosty język, ciekawa fabuła i ciekawi bohaterowie :) polecam na odprężenie po stresujących dniach :)

wiola | 2014-12-05

Na początku nawet wciągała książka, ale im dalej tym coraz gorzej było. Tak nie życiowej i fantastycznej książki dawno nie przeczytałam. Wiem, że to romans, ale bez przesady jakbym chciała przeczytać książkę fantasty to bym po ten gatunek sięgnęła.

toska1982 | 2013-02-09

To moja kolejna książka z serii satine i jeszcze lepsza niż poprzednia. Tym razem mamy historię Lynn, którą bardzo dotknęła śmierć męża. Zginął on na służbie. Lynn bardzo liczyła na pomoc ich przyjaciela Rydera, jednak i jemu trudno się pogodzić z tym co się stało, porzuca pracę w policji i wyjeżdża. Kiedy Lynn w końcu po paru latach udaję się pogodzić ze śmiercią męża, i w końcu organizuję sobie i dzieciom życie, niespodziewanie powraca Ryder i brutalnie wchodzi w ich życie.
Tak sobie zaczęłam wieczorem ją czytać i nawet nie wiem kiedy skończyłam. Pomimo, że to romans, to książka ta stawia ważne pytania: jak długo można opłakiwać męża, czy dzieci, kiedyś zapomną o nieżyjącym tacie i czy łatwo zaakceptują nowego? Ale też , najważniejsze, czy można i jak bardzo, być zazdrosnym o nieżyjącego męża. Książka pokazuje jak ważna jest rozmowa a nie unikanie niewygodnych czy bolesnych tematów.
Jednak, mimo że treść mi się podobała, to ktoś jej nie dopracował. I tak jak ja rzadko zauważam...

ppado87 | 2016-10-01
eve12lina | 2016-08-27