Bleach 7. The Broken Coda

ブリーチ
manga, komedia, shounen, akcja
komiksy
Ayumi_Tsukada

W osobach Renjiego i Byakuyi, Rukię doścignęła pogoń z Soul Society. Zdając sobie sprawę z grożącego jej niebezpieczeństwa, Ichigo rusza jej na ratunek i zaskakuje Renjiego swoją niezwykłą mocą. W tej samej chwili jednak do akcji wkracza Byakuya, zadając Ichigo potężny, niemal śmiertelny, cios. Co stanie się z porwaną do Soul Society Rukią!?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2011

źródło okładki: jpf.com.pl

Bloo | 2014-09-10
Na półkach: Manga, Z recenzją, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Ach, wreszcie zaczęło się coś dziać. Co prawda od teraz Rukia będzie miała ciężkiego weltschmerza, ale całkowicie rekompensują to pojawiające się nowe postaci. Demoniczny jak demon Byakuya ;D i Renji, który wyjątkowo przypomina w tym tomie małpiszona. Jego walka z Ichigiem jest dość długa, ale generalnie nie boli. Dużo się dzieje i nawet gadki-szmatki przy naparzaniu się na miecze nie drażni jak zwykle. No więc, Ichi dostaje lanie, pozostawiony na ulicy, czeka na pewną śmierć i jest świadkiem jak Rukia odchodzi do Soul Society. Oczywiście główny bohater przeżyje, bo gdyby umarł, nie byłoby to zgodne z terminem głównego bohatera - biorąc pod uwagę liczbę tomów.
Ichiego z bruka zgarnia Urahara. Lekko szurnięty właściciel sklepu oferuje chłopakowi, że przez dziesięć dni będzie go trenował, a potem pomoże mu się dostać do Soul Society, by mógł uratować Rukię przed wyrokiem, jaki na nią zapadł za złamanie prawa. Hmm, trening jest nietypowy, przede wszystkim ze względu na trenera....

dehira | 2014-08-26

Tomik przywitał mnie wstrętną sztywną tekturą w roli okładki. Coś takiego się nie ugina, tylko od razu załamuje ==. Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka przy produkcji.
Miałam rację przypuszczając, że zacznie się wielka kilkutomowa draka. Wszystko na to wskazuje. Coraz bardziej intryguje mnie postać sklepikarza, który co jakiś czas ratuje tyłki bohaterom. Nonszalancki kapelutek i kilka naprawdę pięknych, dynamicznych kadrów wskazuje na jakiegoś mistrza - tym bardziej, że pod koniec tomiku zaczyna on trenować głównego bohatera.
No nic - czytam dalej :)

Aiwlys | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 28 lutego 2012

Dużo akcji, naprawdę bardzo dużo akcji. A to lubię :)

ricusia | 2013-02-11
Przeczytana: 2012 rok