Tajemnica najstarszej kultury na Ziemi

Tłumaczenie: Ewa Witecka
Wydawnictwo: Amber
The Lost Civilization of Lemuria. The Rise and Fall of the World's Oldest Culture
978-83-241-2826-6
lemuria, tajemnice cywilizacji, mu,
historia
Gantu_mn

Potężne ruiny na wyspach Nan Madol na zachodnim Pacyfiku, zalane przez morze pozostałości dróg i piramid u wybrzeży Japonii, posągi Wyspy Wielkanocnej, ślady dziwnych budowli na wyspach Pohnpei i Kosrae - naukowcy do dziś nie odpowiedzieli ostatecznie na pytanie, kto był ich twórcą. Lecz mity z różnych wysp i kontynentów - od Tahiti i Hawajów, przez Azję, Nową Gwineę po Amerykę Północną, Środkową i Południową - mówią o zagładzie wspaniałego królestwa, które pochłonęła wielka fala.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.taniaksiazkaolenka.pl