Myśli płynące z serca

83-89375-16-8
duchowość, Dalajlama
religia
green_life

Zapewne wielu z nas zastanawia się, skąd bierze się zainteresowanie postacią XIV Dalajlamy Tybetu i jego naukami w naszym zachodnim kręgu kulturowym. Dla wielu z nas religia, którą wyznaje i tradycje, w których został wychowany, a nawet kraj, z którego pochodzi ? są bardzo odległe i nieznane. Jedyna odpowiedź, jaka wydaje mi się słuszna, to ta, że to, co mówi i robi wypływa z jego serca. To, co pochodzi z serca jest autentyczne, a przez to prawdziwe. Możemy mieć inne poglądy, pochodzić z innego kręgu kulturowego czy wyznawać inna religię, ale głos serca potrafimy zrozumieć i niekiedy odwzajemnić, ponieważ odbija ten promień Prawdy, ?która oświeca każdego, gdy na świat przychodzi?

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks930538.html

źródło okładki: wp.pl

Morhy | 2017-05-05
Na półkach: 2017, Przeczytane, Ulubione, Posiadam

Cudowna książka, cudowny człowiek. Przemyślenia Dalajlamy są tak uniwersalne, że wyznanie, czy miejsce zamieszkania nie powinny mieć żadnego wpływu na ich odbiór... Minus jedna gwiazdka za brak zrozumienia osob niewierzących, ale to w zasadzie nie jego wina, bo i tak bardzo się starał ;)

Wiktor Bogacki | 2016-05-22
Na półkach: Przeczytane, Ezoshit