Myśli płynące z serca

83-89375-16-8
duchowość, Dalajlama
religia
green_life

Zapewne wielu z nas zastanawia się, skąd bierze się zainteresowanie postacią XIV Dalajlamy Tybetu i jego naukami w naszym zachodnim kręgu kulturowym. Dla wielu z nas religia, którą wyznaje i tradycje, w których został wychowany, a nawet kraj, z którego pochodzi ? są bardzo odległe i nieznane. Jedyna odpowiedź, jaka wydaje mi się słuszna, to ta, że to, co mówi i robi wypływa z jego serca. To, co pochodzi z serca jest autentyczne, a przez to prawdziwe. Możemy mieć inne poglądy, pochodzić z innego kręgu kulturowego czy wyznawać inna religię, ale głos serca potrafimy zrozumieć i niekiedy odwzajemnić, ponieważ odbija ten promień Prawdy, ?która oświeca każdego, gdy na świat przychodzi?

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks930538.html

źródło okładki: wp.pl