Niewinne oko. Szkice o sztuce

Tłumaczenie: Jakub Szczuka
Seria: Eseje o Sztuce
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
sztuka, esej, malarstwo, klasyka, humanistyka
sztuka
Snoopy

W powszechnej świadomości John Ruskin funkcjonuje raczej jako społeczny reformator, którego utopijne idee zbudowania idealnego społeczeństwa zakończyły się fiaskiem. Wcześniej jednak przez kilkadziesiąt lat był jednym z najwybitniejszych interpretatorów języka sztuki i natury, człowiekiem, którego rozumienie i sposób prezentacji zagadnień estetycznych na pół wieku zawładnęły umysłami Anglików. Niniejsza książka, zawierająca teksty poświęcone historii i teorii sztuki, pozwala wniknąć w jego różnorodną myśl i bogatą malarską i architektoniczną wyobraźnię.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca