Przywództwo wyższego stopnia

Tłumaczenie: Adam Bekier
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Leading at a higher level. Blanchard on leadership and creating high performing organizations
biznes, finanse
Justyna

Przywództwo wyższego stopnia to swoiste The Best of Blanchard, książka która zawiera wszystkie najważniejsze koncepcje i wnioski z 25 lat doświadczeń jednego z największych autorytetów naszych czasów w dziedzinie zarządzania. Autor przywództwa sytuacyjnego, które zrewolucjonizowało podejście do rozwoju pracowników i kształtowania relacji menedżerskich daje nam praktyczne wskazówki: jak kształtować i rozwijać przywództwo, jak zwiększać efektywność ludzi, zespołów i organizacji. Moim zdaniem, jedna z tych książek, która w dniu wydania staje się klasyką tematu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6575/przywodztwo-...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dia | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Ciekawa ksiązka stanowiąca wstęp do tematyki przywództwa. Napisana przez Amerykanina więc przykłady są osadzone w zupełnie innej rzeczywistości niż nasza. Przykłady dość ciekawe ale z zupełnie innej bajki. Mimo to uważa,że była to ciekawa lektura wyjaśniająca jaki lider powinien być aby organizacja działała efektywnie. Jak dopasować sposób zarządzania do etapu rozwojowego swoich pracowników. Etap, w którym znajduje się pracownik jest determinowany przez jego zaangażowanie i kompetencje. Zupełnie innego stylu kierowania potrzebuje uczący się entuzjasta a doświadczony ekspert. To szablon przywództwa sytuacuyjnego SLII.Nie można być dobrym liderem jeśli stosuje się jeden styl kierowania. Ciekawy jest też ostatni rozdział na temat lidera służalczego - jak ważna w procesie zarządzania jest pokora i na ile trzeba nauczyć się dawać nie braż aby stać się dojrzałym menedżerem.Polecam

Karl | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015