Przywództwo wyższego stopnia

Tłumaczenie: Adam Bekier
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Leading at a higher level. Blanchard on leadership and creating high performing organizations
biznes, finanse
Justyna

Przywództwo wyższego stopnia to swoiste The Best of Blanchard, książka która zawiera wszystkie najważniejsze koncepcje i wnioski z 25 lat doświadczeń jednego z największych autorytetów naszych czasów w dziedzinie zarządzania. Autor przywództwa sytuacyjnego, które zrewolucjonizowało podejście do rozwoju pracowników i kształtowania relacji menedżerskich daje nam praktyczne wskazówki: jak kształtować i rozwijać przywództwo, jak zwiększać efektywność ludzi, zespołów i organizacji. Moim zdaniem, jedna z tych książek, która w dniu wydania staje się klasyką tematu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6575/przywodztwo-...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dia | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Ciekawa ksiązka stanowiąca wstęp do tematyki przywództwa. Napisana przez Amerykanina więc przykłady są osadzone w zupełnie innej rzeczywistości niż nasza. Przykłady dość ciekawe ale z zupełnie innej bajki. Mimo to uważa,że była to ciekawa lektura wyjaśniająca jaki lider powinien być aby organizacja działała efektywnie. Jak dopasować sposób zarządzania do etapu rozwojowego swoich pracowników. Etap, w którym znajduje się pracownik jest determinowany przez jego zaangażowanie i kompetencje. Zupełnie innego stylu kierowania potrzebuje uczący się entuzjasta a doświadczony ekspert. To szablon przywództwa sytuacuyjnego SLII.Nie można być dobrym liderem jeśli stosuje się jeden styl kierowania. Ciekawy jest też ostatni rozdział na temat lidera służalczego - jak ważna w procesie zarządzania jest pokora i na ile trzeba nauczyć się dawać nie braż aby stać się dojrzałym menedżerem.Polecam

KarolSkrzypek | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015

Dobrze napisany podręcznik o przywództwie służebnym, dobitnie wyjaśniona idea SLII oraz podane klarowne przykłady. Niestety, największym minusem tej pozycji jest jej sielankowość - czytając przywództwo wyższego stopnia, miałem wrażenie, że autorzy żyją w jakiejś innej czasoprzestrzeni. Niezbyt fajne jest również to, że książka stanowi poniekąd reklamę The Ken Blanchard Company (czy jakoś tak). Książkę tą warto potraktować jako wstęp do nauki zarządzania zasobami ludzkimi, głównie ze względu na jej przejrzysty, prosty język (to nie "Zarządzanie Zasobami Ludzkimi" M. Armstronga) oraz ogólne zakreślenie zadań lidera. Dla bardziej wymagających - odsyłam do wspomnianego Armstronga, lub do pracy zbiorowej pod redakcją Listwana.

joannawłod | 2016-09-03
Sargento_Garcia | 2014-11-21