Nie narzekajmy na klimat. Piosenki i widowiska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria poetycka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2090
beata | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Agnieszkę Osiecką w STS-ie i przeczytałem przyniesione przez nią teksty, ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że ta miła, ładna, dobrze wychowana i oczytana panienka ma przed sobą tak ciekawą karierę literacką. Dopiero kiedy w próbach ukazała się Uśmiechnięta twarz młodzieży (kwiecień 1959), zrozumiałem, że stała się rzecz ważna, że oto pojawił się ktoś, kto wkroczył do kabaretu własną ścieżką i będzie miał sporo do powiedzenia publiczności, nie tylko teatralnej”. Tak w przedmowie do zbioru piosenek i widowisk Osieckiej „Nie narzekajmy na klimat” przedstawił autorkę Ziemowit Fedecki, współzałożyciel STS-u i autor licznych tekstów kabaretowych. Znalazłam tu wiele tekstów znanych i lubianych, jak choćby „Kochankowie z ulicy Kamiennej”, „Widzisz, mała”, „Okularnicy”, „Miasteczko Bełz”, „Mówiłam żartem”, „Damą być” czy „Małgośka”.
Głupio napisać, że ten zbiorek to cała Osiecka, bo niby kto miałby być? Ale tak właśnie czułam czytając te teksty....

Magda | 2011-05-14
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Tomik zawiera teksty piosenek napisanych przez Agnieszkę Osiecką oraz teksty sztuk "Apetyt na czereśnie" i "Z Listów Śpiewających". Polecam nie tylko fanom Osieckiej.

aneww | 2012-05-18

Osiecka buduje niesamowity świat. Najpiękniejsze: "bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie".

Dasza | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015