Toyotomi Hideyoshi

Seria: Biografie Sławnych Ludzi
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Toetomi Chidèesi
83-06-01966-0
Japonia, XVI wiek, szogun, samuraj, bushido
historia
Grzegorz

Biografia syna japońskiego chłopa, który w drugiej połowie XVI w. dzięki swoim zdolnościom i uporowi ukończył proces jednoczenia kraju rozpoczęty przez Odę Nabunagę, a następnie - po pokonaniu ostatniego niezależnego klanu Hōjō - przygotował i zrealizował atak na Koreę. Toyotomi Hideyoshi był jedną z najważniejszych postaci w historii Japonii, po jego śmierci rozpoczął się ponad 250-letni okres rządów szogunów z rodu Tokugawa.

źródło opisu: Od Wydawcy

Skryba | 2017-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2017

Wiele ciekawych rzeczy można dowiedzieć się o przebiegu zjednoczenia Japonii i wojnie japońsko-koreańskiej czy działalności misjonarskiej w Japonii. Co więcej jest to znakomity wstęp, po którym można zabierać się za czytanie "Shoguna" Jamesa Clavella bo opisuje czas tuż przed rozpoczęciem powieści. Ocenę niestety zaniżają niektóre rozdziały, które dedykowane są tylko dla znawców i pasjonatów Japonii bo przez rozdziały o rolnictwie itp trudno przejść dlatego ocena niższa, ale wg mnie warto ją przeczytać bo naprawdę wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Nao | 2016-08-05
Przeczytana: 15 sierpnia 2016